Koniec podziału na czas letni i zimowy. Od dzisiaj każdy sam będzie decydował, według jakiej strefy czasowej żyje

Fot. 123rf.com
Przez lata podział na czas zimowy i letni wprowadzał niepotrzebny zamęt. Kłóciło się to nie tylko ze zdrowym rozsądkiem, ale i wolnością wyboru. Na szczęście od dziś tę wolność nareszcie uzyskaliśmy.


– Od tego weekendu każdy obywatel Unii Europejskiej ma prawo żyć według wybranej przez siebie strefy czasowej i dowolnie przemieszczać się między nimi – donosi nasz reporter z Brukseli.

Pod rządami nowego systemu możliwe będzie cofnięcie sobie w nocy z piątku na sobotę czasu o trzy godziny, następnie o kolejne trzy o poranku, żeby nie wstawać za późno, a w poniedziałek z kolei przesuniemy sobie w pracy zegarki o sześć godzin i szybciej wyjdziemy do domu.

Dyrektywa, przygotowana we współpracy z między innymi organizatorami imprez w rodzaju "25. godzina" marki Jameson zakłada pełną dowolność pod jednym warunkiem: liczba godzin w tygodniu nie powinna przekroczyć 168 (7 razy 24).

– Chcemy tu uniknąć chaosu, kiedy część populacji Unii będzie żyć w środę, a część również w środę, ale w następnym tygodniu – słyszymy w Brukseli.

Jak się dowiadujemy, nowy system od razu przypadł do gustu Polakom. Kraków oficjalnie więc przestawił się na czas melanżowo-piątkowy, który zakłada 12-krotne przesuwanie zegarków do tyłu o godzinie 23.00 w piątek, a Warszawa w sobotę podczas imprezy 25. godzina z Jamesonem w Kulturalnej uroczyście zainauguruje stołeczną-strefę czasową z ekstra godziną dla wszystkich i zegarem zakładającym nieistnienie poniedziałku.

Co ważne, z nowych zasad wyłączone zostaną dzieci, które pozostaną w dotychczasowej strefie.

Domowy eksperyment z dowolnością czasową sprawił, że rekordziści spędzali po 10 godzin przed tabletem twierdząc, że oglądali tylko przez 15 minut w porze dobranocki.

To jest ASZdziennik dla "25. godziny" marki Jameson - cyklu imprez, podczas których uczestnicy dostają godzinę zabawy gratis.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...