PILNE: Pojawił się najważniejszy tekst o protestach. Nie, Jarosławie Kurski, tym razem znów nie twój;)

Fot. KrytykaPolityczna.pl / 123rf.com
Tysiące ludzi w Polsce zadają sobie teraz pytanie co robić, gdy policja bije ludzi, PiS jest coraz bardziej PiS-em, a posty Donalda Tuska na Instagramie nie zwiększają sondaży demokratów. Jedni wzywają do zejścia do podziemia (Magdalena Środa), inni piszą tak, jak Dawid Krawczyk, któremu udał się prawdopodobnie najważniejszy tekst obecnego czasu protestów.

– Po co bijecie się z policją? Ile punktów procentowych poparcia traci rząd Prawa i Sprawiedliwości po każdym przeskoczeniu barierki oddzielającej protestujących od Sejmu? – tymi dziwnie jeszcze niezadanymi pytaniami zaczyna się tekst na Krytyce Politycznej, który jest dokładnie tym, czego brakowało.

Bolesnym do bólu powiedzeniem "sprawdzam" wobec polityki napie!@$!$@ się z policją w obronie sądów.

– Chciałbym wiedzieć, w jakim celu każe się policji "wypierdalać" z ulicy Wiejskiej – pisze wprost reporter KP, który poszedł pod Sejm i nie wszystko wyglądało, jak w relacjach na Oko.press.

Jest więc i kobieta na rowerku, która z bezpiecznej odległości krzyczy "ZOMO, ZOMO", są nakręcające się wzajemnie strony, jest wreszcie atmosfera wojny końca świata w starciu z dyktaturą.

Która jest wielu osobom na rękę.

– Zaryzykuję tezę, że niektórym wygodnie żyje się w takiej wyobrażonej dyktaturze. A dlaczego to wygodne? Bo wtedy nie trzeba już uprawiać polityki, bo się nie da. Zbyt często słyszę głosy, że nie będzie już wolnych wyborów w Polsce i brzmią one, jak uznanie, że nie ma co się skupiać na budowie opozycji, tworzeniu alternatywnej dla PiS propozycji wyborczej, no bo po co, skoro nie da się jej wyborcom zaprezentować – uważa Krawczyk stawiając karkołomną dla wielu demokratów tezę, że PiS wygrał w Polsce nie przez przypadek.

I że demokraci nie odzyskają państwa od wróżki-dekomratuszki, jeśli tylko 100 razy zbluzgają policjantów.

Cały tekst, w którym jest też uznanie zasług i krzywd protestujących i więcej gorzkich zdań znajdziesz pod tym adresem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...