Trener Chorwatów zszokował Polaków. TAKICH SŁÓW nigdy od polskiego trenera nie słyszeli!

Fot. Анна Нэсси / CC 3.0 / Kuba Atys / Agencja Gazeta
Wygrywać też trzeba umieć. Tak jak trener Chorwatów Zlatko Dalić, który po pasjonującym zwycięstwie nad Anglią nie zapomniał o Polakach. I wypowiedział do nas słowa, których od naszych selekcjonerów nigdy nie usłyszymy.

– Chciałem dokonać zmian w podstawowym czasie gry, ale nikt nie chciał zejść z boiska. Pytałem piłkarzy, wszyscy zapewniali mnie, że mają siłę grać i chcą grać dalej. W dogrywce zdejmowałem zawodników z boiska niemalże siłą. Pokazali mi, jak są odporni na zmęczenie i jak bardzo mocni – powiedział po meczu Dalić wyraźnie do polskich kibiców.

Zaskoczenie po jego wypowiedzi w Polsce jest tym większe, że selekcjoner nie powiedział niczego o niekorzystnym klimacie w Soczi; głowach, które nie dojechały; wywyższaniu się jednego gracza ponad innych; skrzydłowych, którzy mają siły na 60 minut meczu; trudach sezonu, kiedy to najlepsi gracze muszą grać nawet po kilkadziesiąt spotkań rocznie czy o zaangażowaniu, którego wymaga od każdego zawodnika, jakby trzeba było piłkarzom o tym przypominać.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, to nie koniec niespodzianek. Na finał z Francją Dalić szykuje jeszcze jeden rzadki prezent dla Polaków.

Wystawi drużynę, której się chce.

To jest ASZdziennik o szoku, że można grać jakby się chciało.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...