KOD z fochem roku. Ich "zachęta" młodych do udziału w protestach zrobi ci dzień [CYTATY]

Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Od dwóch dni w całej Polsce tysiące ludzi demonstruje na ulicach w sprawie sądów, wielokrotnie więcej kibicuje im w internecie, wyraża poparcie w rozmowach w pracy, w domach, myśli, co z tym bajzlem zrobić. Aż tu wjeżdża KOD na białym koniu. A na imię mu foch.

Odezwa "Do polskiej młodzieży, licealistów, studentów, już pracujących" miała być pierwotnie wezwaniem do udziału w protestach, przypadkiem zmieniła się w narzekanie na niewdzięczne, niedouczone bachory, które wydają krwawicę rodziców i sprzyjają PiS-owi.

Autor focha - ma teraz już 3 tys. udostępnień - już w pierwszych zdaniach przechodzi do rzeczy.

– Fajnie wam się żyje w tym kraju? Nieźle, co? Skromna „furka”, „klamoty” z butiku, nierzadko własna „kawalerka”, a w niej sprzęt audio-wizualny ful, zimą snowboard w Sölden, latem adventure-club w Nowej Zelandii – zaczyna autor nie zwracając uwagi, że nikt nie wie, co to Sölden, a Nową Zelandię to widzieliśmy tylko w "Hobbicie".

Nie o to jednak chodzi. Bo to tylko wstęp. Do wcale nie toksycznego przypomnienia, że czas za to zapłacić. Rodzicom.

– To się nie wzięło znikąd. Komuś to zawdzięczacie. Swoim rodzicom bądź innym współrodakom w ich wieku. Ludziom, którzy nie obarczeni luksusami, które dla was stały się niczym niezwykłym, wychodząc 30 lat temu na ulice walczyli przeciw „komunie” o wolną Polskę, o kraj, w którym żyjecie. Jeszcze – kontynuuje autor tuż przed tym, zanim zacznie wypominać gówniarzom, że na pewno nie wiedzą, co to PRL, bo są niewdzięcznymi gówniarzami z poprzednich akapitów.


Na szczęście foch KOD-u to nie tylko toksyna, ale i pozytywne wezwanie do działania.

– Nie czas teraz na wykłady z historii [bo i tak nie zrozumiecie - red.], nie czas na uświadamiające rozmowy. Krótko: Nie chcielibyście stracić to, co macie. Więc czas na czyny [tu następuje sakramentalne "skoro wasi rodzice...]. Powyłączajcie „compy” i ruszcie dupy. Na ulice! – kończy autor nieświadomy, że do tego momentu dotarł tylko jeden człowiek.

Autor tego tekstu.

To jest ASZdziennik, ale KOD jest prawdziwy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...