Watykan podbił stawkę meczu Senegal-Polska. "Dziś się okaże, kto ma lepszych szamanów"

Fot. 123 / Wikimedia Commons / Erica Kowal
Nigdy wcześniej w Watykanie nie panowało takie napięcie – podaje dziennik "L'Osservatore Romano" w korespondencji przed meczem Polski z Senegalem. Kongregacja Nauki Wiary uległa bukmacherom i postawiła wszystko na jedną kartę. Ten mecz raz na zawsze ma rozstrzygnąć, czy szamani z Watykanu są lepsi od szamanów z Dakaru.


– Polska przygotowała modły 20 tysięcy księży i 10 milionów wierzących praktykujących, ale nigdy nie należy lekceważyć szamanów przeciwnika – twierdzi rzecznik Stolicy Apostolskiej. – Dla Watykanu będzie to test, czy zgrupowanie trwające od 966 roku przyniosło zadowalające rezultaty.

Postawa Watykanu to odpowiedź na doniesienia Henryka Kasperczaka, który przez dwa lata był selekcjonerem Senegalu. W wywiadzie zdradził, że szamani grają w reprezentacji ważną rolę. Jednym ze zwyczajów ma być smażenie kurczaka, z którego robią potem maść, by gracze wcierali ją sobie w ciało. I ubój owiec, by krew na boisku poprowadziła piłkę prosto do bramki.

– Wierzymy, że regularna dieta z "Ciała i Krwi" pod postacią chleba uszczelni obronę naszej bramki lepiej niż prymitywne obrządki z parzystokopytnymi – przyznaje rzecznik Watykanu. – Do zwycięstwa przybliża nas również moc płynąca przez nadajniki ze Świebodzina i oczyszczające rytuały, dzięki którym minuta przy konfesjonale oczyszcza sumienie z każdego złego uczynku i po chwili można od razu grzeszyć dalej.


Kobiety nie mogą być szamankami w obu reprezentacjach, więc pod tym względem szanse są wyrównane.

"L'Osservatore Romano" donosi, że purpuraci jak dotąd wierzą w wygraną własnej ekipy. Aż 55% członków Kolegium Kardynałów obstawiło wygraną "owieczek Franciszka".

Ich przewaga może jeszcze wzrosnąć, gdy tylko obejrzą praktyki, jakie stosują szamani sportowców z Senegalu.

Ten prymitywny lud z Afryki na serio wierzy, że jeden dziwaczny wodny rytuał zapewni im ochronę duszy przez jakiś niewidzialny byt na całe życie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...