Groźny pisarz sadysta zatrzymany. Wziął polską politykę i wsadził do niej jeszcze Hitlera i Stalina

Fot. 123rf.com
Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem usłyszał debiutujący pisarz Jakub Kuza - dowiaduje się ASZdziennik. Mężczyzna napisał powieść o polskiej polityce. I jakby tego było mało, dodał do niej jeszcze Adolfa Hitlera i Józefa Stalina.

Ciągłe dążenie do wojny i prowokowanie konfliktów. Brak szacunku dla politycznych adwersarzy i narastająca agresja. A do tego jeszcze dwa okrutne totalitaryzmy. Wątki, które ciężko byłoby zmieścić nawet w podręczniku do historii, Kuza postanowił połączyć w powieści.

– Pisarz trafił do policyjnej izby zatrzymań od razu po tym, gdy książka "Bitwa o Polskę 2020" znalazła się w księgarniach – podała mazowiecka policja w komunikacie. – Na 330 stronach autor oburzająco realistycznie opisał najbliższe wybory na prezydenta Polski, w których startują Hilter i Stalin.

– Co najgorsze te kpiny z polskiej polityki i historii są naprawdę zabawne. Takiego stężenia czarnego humoru na próżno szukać nawet w serialu Allo Allo – twierdzą śledczy.
Policja nie ujawnia, skąd u Jakuba Kuzy wzięła się taka nienawiść do polskiej sceny politycznej. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że pisarz od dziecka mieszkał w Polsce i narażony był na media epatujące relacjami z obrad Sejmu.


– Myśleliśmy, że w Warszawie źle się dzieje, ale okazuje się, że zawsze może dziać się jeszcze gorzej – twierdzą pierwsi czytelnicy. – Okazuje się, że dzięki efektownym konferencjom prasowym, dobremu PR-owi, dobrym znajomościom i populistycznym obietnicom, Hitler i Stalin mieliby realne szanse na fotel prezydenta Polski.

Zarzuty o sadyzm i stworzenie straszliwej hybrydy polskiej polityki i zbrodniarzy to nie jedyny problem autora. Jak ustalił ASZdziennik, 38-milionowy naród chce zbiorowo oskarżyć Kuzę o zdradę pacyfizmu w obliczu wojny polsko – polskiej.

Twierdzą bowiem, że "Bitwa o Polskę 2020" tak naprawdę zachęca, aby w ogóle nie opowiadać się po stronie któregokolwiek z dwóch nienawidzących się polskich plemion.

To jest ASZdziennik dla książki "Bitwa o Polskę 2020".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...