Miły gest milionów polskich kibiców. Nie mogli doczekać się mundialu, więc zaczęli go dzisiaj

Polscy kibice zaczęli mundial już dzisiaj.
Polscy kibice zaczęli mundial już dzisiaj. fot. mat. prasowe
Najważniejszy piłkarski turniej w tym roku zaczyna się 14 czerwca, za dwa i pół miesiąca. Oficjalnie. Jednak dzisiaj od rana z całego kraju dochodzą wiadomości, że mieszkańcy Polski zaczynają te mistrzostwa już dzisiaj.


Jak dowiedział się ASZdziennik, metamorfoza dotyka głównie mężczyzn po 18. roku życia. W jednej chwili rozmawiają o filmie z Jaredem Leto na Netflixie, a w drugiej zaczynają się zachowywać, jakby pochodzili z pewnej biało-czerwonej planety, która dla kibiców jest prawdziwym rajem.

– Jeszcze wczoraj gadałem z Jackiem, moim współlokatorem, i zachowywał się jak zawsze - opowiada 26-letni Krzysztof z Wrocławia. – Dzisiaj rano nagle zaczął mówić o wyjściu z grupy i na kogo trafimy w ćwierćfinale, a przed chwilą widziałem go, jak wychodził z domu, machając rozpostartą w dłoniach biało-czerwoną chustą i śpiewając "Biaałyy i czerwoonyy! W tych koloraaach ulubionyyych...!".

Do podobnych sytuacji dochodziło w całym kraju. W Tarnobrzegu mieszkańcy ozdobili barwami narodowymi wszystkie budynki w mieście, a w Jeleniej Górze w autobusie linii 7, gdy jeden pasażer przypadkiem wpadł na drugiego, wszyscy zaczęli skandować "NIIC SIĘ NIE STAAAAŁOOO!".


Niektórzy zastanawiali się, czy to towarzyskie spotkanie Polski z Koreą tak zaostrzyło mundialowe apetyty w całym kraju. Eksperci piłkarscy tłumaczą, że za piłkarską gorączkę w głównej mierze odpowiada nowa promocja Warki.

– Przechodziłem koło Stadionu Miejskiego, za chwilę miałem w rękach chustę i ani się obejrzałem, a malowałem biało-czerwone pasy. Na ulicy. Walcem – mówi 28-letni Janek z Chorzowa.

Jak się dowiadujemy, przedwczesny start mundialu nie uszedł uwadze Organizatorów.

Którzy rozważają przełożenie meczu otwarcia.

Na jutro.
To jest ASZdziennik dla Warki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie