Tajny plan PiS. Buduje pod Łodzią pokazową wioskę dla UE z niezależnymi mediami, sądami i prawami kobiet

Pokazowa wioska Dobrozmiany buduje się pod Łodzią.
Pokazowa wioska Dobrozmiany buduje się pod Łodzią. Fot. 123rf.com
Kiedy nie możesz pokonać wroga, to się do niego przyłącz. Albo przynajmniej spraw takie wrażenie - to najnowsza taktyka Prawa i Sprawiedliwości w kontaktach z Unią Europejską. Jej wyrazem jest właśnie budowana pod Łodzią pokazowa wioska Dobrozmiany, w której rząd

– Praworządność, niezależne media publiczne i respektowanie praw kobiet – to tylko kilka z licznych atrakcji pokazowej wsi Dobrozmiany, którą wybuduje rząd, żeby mieć gdzie przyjmować urzędników Unii Europejskiej zaniepokojonych stanem demokracji w Polsce. Wieś powstanie pod Łodzią.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, Dobrozmiany to reakcja rządu na fiasko poprzednich prób wyjścia spod pręgierza krytyki ze strony zachodnich stolic.

– We wsi wydrukujemy wszystkie wyroki Trybunały Konstytucyjnego, uwzględnimy wszelkie zalecenia Komisji Weneckiej czy Komisji Europejskiej. Będziemy nawet stosować konwencję antyprzemocową, o dofinansowaniu Niebieskiej Linii nawet nie wspominając – wylicza zalety nowej wsi nasze źródło w KRPM.

Twórcy Dobrozmian nie kryją ambicji i mówią wprost o realizacji demokratycznej utopii: równych płac kobiet i mężczyzn, wyłączenia duchownych z procesu prawa aborcyjnego, niezależnych mediach publicznych, poprawnych stosunkach z innymi krajami, a nawet o zasadzeniu kilku drzew.


Zbudowana wyjątkowo zgodnie z założeniami ustawy krajobrazowej wieś ma być gotowa jeszcze w tym roku. Rząd ma jednak problem.

Według wstępnych szacunków może w niej chcieć zamieszkać 10 milionów Polaków.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia są jeszcze zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...