MOŻNA PŁAKAĆ JERZY OWSIAK WRACA! TO WIDEO MUSISZ ZOBACZYĆ.

Sukces 93-latka. W 24 sekundy stał się najbardziej znanym antysystemowcem w Polsce

Ryszard Krasnodębski vs. Mateusz Morawiecki 1:0.
Ryszard Krasnodębski vs. Mateusz Morawiecki 1:0. Fot. @macdac / Twitter / Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Mateusz Morawiecki pojechał na Politechnikę Wrocławską na obchody rocznicy Marca'68, kiedy to przez kraj przetoczyła się rewolta studencka, a władze rozpętały nagonkę antysemicką. Pan premier wygłosił na politechnice godzinne wystąpienie, w którym więcej niż Marcowi poświęcił temu, jak Polacy wspaniale traktowali Żydów, a ci teraz tak brzydko się nam antypolonizmem odwdzięczają. Nie przewidział tylko jednego. Że na sali będzie profesor z alergią na lanie wody.

Mateusz Morawiecki znany jest z zamiłowania do długich przemów. Nie pomagają mu jednak dwie rzeczy: usypiający sposób mówienia i dziwne wrażenie, że co jakiś czas gubi wątek.

Tak jak tutaj:
Niestety dla niego, nie wszyscy są fanami takich mówców. Tak jak 93-letni profesor Ryszard Krasnodębski, weteran AK i legenda Marca '68, kiedy to podjął głodówkę razem ze studentami. Profesor miał po niemal godzinnym -
obejmującym 1000-letnią historię stosunków polsko-żydowskich i narzekania na antypolonizm - przemówieniu Mateusza Morawieckiego otrzymać honorowe odznaczenie.

Ale uznał, że nie warto. I stał się najbardziej dziś znanym antysystemowcem w kraju.
My też chcieliśmy być jak ten profesor buntownik i włączyliśmy sobie przemówienie premiera z Politechniki Wrocławskiej, jednak ponieśliśmy porażkę.

Bo wytrzymaliśmy tylko do połowy:(
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...