Instalacja na pl. Piłsudskiego. Każdego 10. dnia miesiąca stanie tam nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego

Fot. Wikimedia Commons
Na Placu Piłsudskiego w Warszawie ruszyły prace przy budowie pomników smoleńskich. Na instalację będą składać się 94 statuy Lecha Kaczyńskiego, jeden za każdą miesięcznicę, wliczając tę, która wypada za dwa dni. Każdego 10. dnia miesiąca instalacja powiększy się o kolejną marmurową figurę prezydenta.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera najpierw przejął zarządzenie placem Piłsudskiego, a następnie zatwierdził wniosek o budowie pomników w 4 dni od jego złożenia. Projekt zakładał wcześniej budowę tylko jednego monumentu, jednak, jak sam mówi, lokalizacja stworzyła nowe perspektywy.

– To ogromny, betonowy plac z mnóstwem pustego, niezagospodarowanego miejsca - mówi Sipiera. – Spojrzałem na niego i pomyślałem: Przecież tu zmieściłoby się ze sto pomników! Podzieliłem się tym spostrzeżeniem z paroma osobami, no i proszę.

Wojewoda mazowiecki zapowiada, że postawione jeden obok drugiego 94 kilkumetrowe posągi doskonale wpasują się w okoliczną przestrzeń.

– Zrobimy nawet taką wąską alejkę między pomnikami przy Grobie Nieznanego Żołnierza, żeby wartownicy mogli się zmieniać – oznajmia wojewoda.

– Jeśli będą chodzić bokiem i będą w miarę szczupli, to powinni dać radę.

To jest ASZdziennik, ale pomnik smoleński naprawdę stanie przy placu Piłsudskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...