Sukces ekipy z K2. Zdjęciem ze swoich wakacji na Fejsie przyćmili fotki z urlopów do końca roku

Fot. Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera
Jasny sygnał z obozu w Karakorum wysłała Polakom ekipa Zimowej Narodowej Wyprawy na K2. Krajowi wczasowiecze nie muszą już wrzucać na Fejsa fotek z wakacji. I tak nie przebiją zdjęć, jakie ze swojego wypadu w góry zamieścili polscy himalaiści.

W tym roku drogie lustrzanki i smartfony z kamerą do selfie można bez obaw zostawić w domu. Nic nie przebije bowiem wrażenia, jakie zostawiają po sobie spektakularne zdjęcia Polskego Himalaizmu Zimowego.
Na zdjęciach wyraźnie widać zapierającą dech w piersiach górę oraz niewielką bazę Polaków pod szczytem, który jak dotąd nie został zdobyty zimą. Internauci są zgodni: widok niewielkich kolorowych namiotów pod K2 wzbudza emocje, jakie trudno wywołać nawet najlepszymi fotami z Krupówek czy wczasów all-inclusive w Egipcie.

– Robi niesamowite wrażenie! W porównaniu z ogromem gór, wszystko jest takie malutkie, delikatne i kruche... Powodzenia i sprzyjającej pogody! – pisze Gosia w komentarzu pod fotografiami i uświadamia wszystkim, że nawet zabawa z perspektywą pod krzywą wieżą w Pizie nie dorośnie tym zdjęciom do pięt.

– Samo zdjęcie góry napawa mnie przerażeniem jak i pokorą w jednym – dodaje Tomasz i już wiadomo, że nie ma co w tym sezonie wrzucać na Instagrama selfie z kolejki gondolowej na Śnieżkę.

Samo zdjęcie z Karakorum to jednak nie wszystko. Kolejny cios wakacyjnym statusom Polaków zadał Rafał Fronia, naczelny kronikarz wyprawy na K2.

– Patrzę na tą bezładną konstelację kolorowych kopułek, na całkowitą przypadkowość ich rozbicia, plątaninę linek, plam na śniegu, jakichś klamotów leżących gdzie-bądź, hałdy śniegu, i smugi sunącego wiatru, świst i dudnienie z góry – czytamy w oficjalnym dzieniku wyprawy.– To mój dom. Na długie dni, i noce, okrutnie zimne... jakże ja lubię tu być... Chyba pora zadzwonić do specjalisty... – dodał.


I tym samym przyćmił wszytkie relacje z wczasów, jakie przeczytasz na Fejsie w tym roku.

To jest ASZdziennik. Zdjęcia i cytaty nie zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...