Cud w Warszawie. Pojawił się pomysł na teren wokół PKiN, na którym skorzystają wszyscy

Fot. facebook.com/JanDawidSpiewak
Prawdziwy popłoch w stołecznym ratuszu wywołało cudownej natury zjawisko zaobserwowane na Facebooku - dowiaduje się ASZdziennik. Tysiące świadków ujrzało na profilu Jana Śpiewaka plan zagospodarowania terenu wokół Pałacu Kultury i Nauki, na którym skorzystają nie tylko deweloperzy.

Mieszkańcom stolicy ukazała się bowiem wizja Warszawskiego Parku Centralnego, który mógłby powstać w samym sercu miasta.
Świadkowie cudu są zgodni: spacerowaliby. Objawienie przywróciło im wiarę w tereny zielone i pokazało, że istnieją dobre pomysły na wykorzystanie potencjału Placu Defilad. Lepsze od parkingów na 750 aut, szeregu drapaczy chmur oraz działek, na których można sobie stawiać samoloty.

Serio, samoloty.
Nie wszyscy podzielają jednak wiarę entuzjastów tlenu i zwolenników odddania Placu Defilad w ręce warszawiaków. Uznania idei Warszawskiego Parku Centralnego za herezję chcą bowiem zainteresowani Śródmieściem deweloperzy.

Twierdzą, że obrazoburcza wizualizacja podburza ich niezbywalne prawo do betonowania Warszawy.

I zamiast długich spacerów w gąszczu zieleni proponują mieszkańcom stolicy romantyczne przechadzki w gąszczu smogu i 245-metrowych biurowców.To jest ASZdziennik. Idea Warszawskiego Parku Centralnego nie została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...