Miły gest Tuska. Jednym akapitem dał opozycji większą nadzieję niż wszystkie Schetyny i Plany Petru

Donald Tusk jednym akapitem dał opozycji więcej nadziei niż wszystkie Schetyny i Plany Petru.
Donald Tusk jednym akapitem dał opozycji więcej nadziei niż wszystkie Schetyny i Plany Petru. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta / Twitter.com/OjciecRedaktor
Grzegorz Schetyna może dawać wywiady-rzeki, Ryszard Petru wymyślać nowe Plany, a potem i tak przychodzi Donald Tusk, i zamiata ich paroma zdaniami.

Przewodniczący Rady Europejskiej udzielił wywiadu dla "Tygodnika Powszechnego". Co prawda nie powiedział nic o powrocie do Polski, czy zakładaniu nowej partii, ale można doszukiwać się między wierszami bardzo delikatnej sugestii.
To niewiele, ale wystarczyło, żeby dać więcej nadziei na sensowną opozycję w przyszłości niż dały wszystkie działania obecnej.

– Nie rozumiem, czemu tak źle ocenia się moje działania - dziwi się Grzegorz Schetyna. – Przecież od lat nie podjąłem żadnej znaczącej decyzji i nie wykształciłem żadnego poglądu na cokolwiek, więc nie mogłem zniechęcić ludzi do PO. To wszystko wina PiS-u, który jest zły.

Kierowania oczekiwań w stronę paru niesprecyzowanych, niedeklaratywnych słów Donalda Tuska nie rozumie też były lider Nowoczesnej.

– Przecież Plan Petru działa doskonale, zbliża się już do 900 lajków na Fejsbuku! A ile ma Plan Tuska? No właśnie – unosi się przyszły lider opozycji i zaprasza Tuska do rozmów.

W sprawie stanowiska wiceministra w rządzie Petru.

To jest ASZdziennik, ale akapit Tuska to prawda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...