Dramat Planu Petru. Nazywa się Plan Petru

Ryszard Petru założył stowarzyszenie, które mogło odnieść sukces, ale niestety nazwał je "Plan Petru".
Ryszard Petru założył stowarzyszenie, które mogło odnieść sukces, ale niestety nazwał je "Plan Petru". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ryszard Petru na specjalnej konferencji prasowej ogłosił dziś, że powołuje nowe stowarzyszenie. Inicjatywa ta miała być próbą zjednoczenia opozycji. Niestety została nazwana "Plan Petru".

W teorii inicjatywa byłego przewodniczącego Nowoczesnej była całkiem sensowna. Miała stanowić platformę do debaty przedstawicieli partii opozycyjnych w celu stworzenia wspólnej kontrpropozycji dla programu ekonomicznego Mateusza Morawieckiego. Ale przegrała z ego Ryszarda Petru.

– Od kiedy usunięto moje nazwisko z nazwy Nowoczesnej minął ponad miesiąc! Wiecie jak ciężko było mi przetrwać tyle czasu? – tłumaczy Ryszard Petru.

– Ale oczywiście chodzi o zjednoczenie, równość i takie tam. Ja jestem tylko skromnym inicjatorem Planu Petru. Petru. PETRU. Rany, ale to ładnie brzmi! – dodaje.

Według politologów nazwisko Ryszarda Petru, obok osoby Ryszarda Petru, jest główną przyczyną, dla którego ten projekt skazany jest na niepowodzenie. W podobnym tonie wypowiada się z resztą sam Plan Petru.

– Pamiętam czasy, kiedy byłem tylko pomysłem w głowie Ryszarda – opowiada. –
Czułem, że mam potencjał, że mogę coś osiągnąć, choć odrobinę zmienić świat na lepsze... A potem dostałem imię.

– Byłoby już lepiej, gdyby nazwał mnie Brajan.
To jest ASZdziennik, nazwa Planu Petru nie została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...