A jednak Morawiecki! Wyciekło jego pierwsze zdjęcie z broszką po Beacie Szydło

Atrybut władzy premierzej już w marynarce Mateusza Morawieckiego.
Atrybut władzy premierzej już w marynarce Mateusza Morawieckiego. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Kto zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera? Spekulacje można uciąć, bo oto paparazzi przyłapali ministra finansów Mateusza Morawieckiego w jednoznacznej pozie. Na fotografii wyraźnie widać, jak przed lustrem jednej z sal przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie przyszły premier przymierza bogato zdobioną broszkę.

– Atrybut władzy premierzej w Polsce trafił już w ręce Mateusza Morawieckiego – twierdzą informatorzy ASZdziennika. – Trwają ostatnie przymiarki, by wymarzona broszka jak najlepiej wpinała się w klapę jego marynarki.
Zgodnie z tradycyjnym rządowym przesądem, Jarosław Kaczyński nie może zobaczyć swojego przyszłego premiera w broszce aż do dnia expose. Może to bowiem zwiastować liczne nieszczęścia, jak obstrukcje sejmowe, Czarne Protesty, niespodziwane dymisje, a nawet skróconą kadancję.

– Debata na najwyższych szczeblach kierownictwa PiS trwała do ostatniej chwii – dowiadujemy się od osób związanych ze środowiskiem jubilerskim. – Na stole były m.in. nazwiska W. Kruk i Swarovski, choć w kuluarach padały też słowa o sutaszu lub estetyce ażurowej.

Broszka nie będzie musiała służyć wyjątkowo długo, więc ostatecznie wybór padł na handmade'ową patynowaną i polerowaną miedź pokrytą cyną. I tylko sceptycy mówią, że to tylko prywatna broszka i życzeniowe myślenie samego Morawieckiego.

Bo choć Mateusz Morawiecki ma już broszkę, to nadal nie dostał jeszcze namiarów GPS do rezydencji na Żoliborzu.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...