Dramat Gwiezdnych Wojen. Najlepsza kosmiczna bitwa roku rozegrała się między dwójką Polaków

Polacy stoczyli w Star Realms najlepszą kosmiczną bitwę tego roku.
Polacy stoczyli w Star Realms najlepszą kosmiczną bitwę tego roku. Fot. Star Realms / 123rf.com
Lucasfilm był już niemal pewny Oscara za najlepszą pierwszoplanową bitwę w kosmosie dla "Ostatniego Jedi". Wtedy jednak ich plany pokrzyżowała dwójka niepozornych Polaków.


– Scena kosmicznej bitwy pomiędzy Rebelią a Nowym Porządkiem jest wisienką na torcie VIII Epizodu. Żeby ją nakręcić 200 aktorów imitowało wydawane przez lasery dźwięki "piuu! piuu!", a na koniec zdetonowaliśmy prawdziwą planetę – opowiada Kathleen Kennedy, producentka "Ostatniego Jedi". – Szkoda, że wszystko na nic...

A to dlatego, że najbardziej epicka bitwa kosmiczna roku już się rozegrała. W Zielonej Górze między Patrykiem a Ulą w grze karcianej "Star Realms", która mimo skromnych rozmiarów zjadła liczne o wiele większe planszówki na śniadanie.

Dowodząca zjednoczonymi siłami Federacji Handlowej i Gwiezdnego Imperium 28-letnia programistka rozbiła sojusz Kultu Maszyn i agresywnych Blobów, którym przewodził 31-letni nauczyciel angielskiego.

Komentatorzy są pod ogromnym wrażeniem rozmiarów galaktycznej batalii. W starciu wzięło udział kilkadziesiąt statków oraz kilka ogromnych baz kosmicznych, które, jak podkreślają, "nie miały wad fabrycznych w postaci otworów, w które wystarczy strzelić laserem, żeby je zniszczyć".

Na najwyższą ocenę zasłużyła także dynamika bitwy. Rozpoznanie, pierwsze nieśmiałe ataki myśliwców, eskalacja konfliktu i pełna zwrotów akcji wymiana uderzeń trwały w sumie niecałe 25 minut. Dodatkowym plusem jest to, że w karciance nie trzeba oglądać zbliżenia twarzy każdego pilota.


– Nieważne, ile CGI wpakujemy i ilu bohaterów jeszcze zabijemy, nie możemy się równać ze "Star Realms" – załamuje się Kennedy.

– Mam tylko nadzieję, że nikt się nie dowie, że gra karciana mieszcząca się w kieszeni może zapewnić większe emocje niż milionowy blockbuster...

To jest ASZdziennik dla Games Factory.

Star Realms znajdziesz najtaniej w sklepie dadada.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...