Sukces smutnej Beaty. Jednym tweetem przykryła aferę z fakturami, o których Kijowski nawet nie marzył

Sukces smutnej Beaty Szydło. Jednym tweetem skutecznie odwróciła uwagę od faktur dla kolegów.
Sukces smutnej Beaty Szydło. Jednym tweetem skutecznie odwróciła uwagę od faktur dla kolegów. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Pożegnalny nocny tweet Beaty Szydło", "Tajemniczy wpis pani premier", "Pożegnanie i zapowiedź dymisji" - takie nagłówki dominują teraz na portalach. A powinny inne.

– Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy – napisała smutna Beata Szydło na Twitterze, czym absolutnie zdominowała polityczne nagłówki wtorku, a my podążyliśmy za tym jak owce.

Tymczasem w zagrodzie obok nie niepokojone przez nikogo leżą sobie faktury dla PR-owców związanych z rządem za kampanię dla Polskiej Fundacji Narodowej. Jak pisze Onet:

Co najmniej milion złotych wydanych na realizację kampanii billboardowej i telewizyjnej "Sprawiedliwe sądy", w ramach której informowano o łamaniu prawa przez sędziów, trafiło w ręce firmy Solvere, kierowanej przez byłych specjalistów od wizerunku PiS. Chodzi o faktury na łączną kwotę 1 191 347, 69 zł.

Ale tweet smutnej Beaty jest ważniejszy.
Co ciekawe, z aktywności melancholijnej pani premier ucieszy się też i druga strona.

Tego samego dnia okazało się bowiem, że jeszcze więcej pieniędzy wyparowało z Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Partnerka dyrektora tylko w ciągu roku dostała zlecenia na 1,5 mln złotych. Na co? Nie wiadomo nic poza tym, że jej firma "wytwarzała nalewki i dżemy oraz sprzedawała jajka".


Jest jeszcze Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej przejęta przez szmalcowników kamienica.

Ale co tam, zerknijmy jeszcze raz na tweet Beaty Szydło.
To jest ASZdziennik, ale to prawda. Tweet Beaty Szydło namącił nam w głowach.
Trwa ładowanie komentarzy...