Miły gest "Super Expressu". Dziś nawet Karnowscy nie mają głupszego nagłówka

Fot. "Super Express"
One nie wrócą już do Polski – alarmuje dzisiejszy "Super Express" pod dramatycznym nagłówkiem "Islamiści mordują polskie bociany". W kilku emocjonalnych zdaniach tabloid przyznał ptakom polskie obywatelstwo i realny problem nielegalnych polowań w Libanie skutecznie zamienił w wojnę Kalifatu z Polakami.

"Super Express" nie podaje, w jaki sposób kłusownicy z Libanu rozpoznają Polaków wśród zimujących w Afryce stad. Wspomina natomiast, że myśliwi "chwalą się trofeami na filmach łudząco przypominających propagandowe nagrania Państwa Islamskiego z charakterystyczną muzyką haram w tle, a wśród strzałów słychać złowrogie Allah Akbar".

Organizacje ekologiczne od lat alarmują, że bociany, żurawie i inne gatunki chronione są w Libanie zabijane przez amatorów. Kłusownicy traktują nielegalne polowania jako dobrą zabawę i rozrywkę w wolnym czasie. Nielegalne polowania odbywają się również w Azji oraz w niektórych krajach Europy.

Ale nie.

Tabloid wolał sprowadzić ten problem do jednego dziwnego nagłówka, który dziś jest nie tylko głupi, on otwiera oczy niedowiarkom.

Którzy czasami wątpią, że to Polska jest najbardziej ciemiężonym narodem świata.

To jest ASZdziennik, ale "Super Express" naprawdę pisze o polskich bocianach.
Trwa ładowanie komentarzy...