Za dużo Photoshopa na okładce “Sieci”. Magdalena Ogórek wygląda jak ktoś, kto ma coś do powiedzenia

Fot. tygodnik "Sieci"
Tak kończą się próby poprawiania natury. Media społecznościowe podbija najnowsza okładka tygodnika "Sieci Prawdy" z Magdaleną Ogórek – dowiaduje się ASZdziennik. Czytelnicy są zgodni: grafik drastycznie przeholował z Photoshopem. Dziennikarka wygląda na zdjęciu bardzo nienaturalnie i za bardzo przypomina kogoś, kto ma coś do powiedzenia.

"Mnie też nazwiecie faszystką?" – prowokuje z okładki pisma otulona biało-czerwoną flagą Magdalena Ogórek sugerując, że w tekście znajdzie się jakiekolwiek uzasadnienie dla tak mocnego nagłówka.

Niestety. Szumna zapowiedź nowego narodowego manifestu to tylko efekt manipulacji z popularnym programie do edycji zdjęć. Wielu czytelników nie rozpoznało Magdaleny Ogórek i liczyło na coś więcej niż argument, że na Marszu Niepodległości spacerowały rodziny z dziećmi.

– Skusiła mnie ta poza wybitnej humanistki na okładce – przyznaje rozczarowana pani Beata Kujawska z Olsztyna, która kupiła egzemplarz tygodnika w nadziei na rzeczową i konstruktywną dyskusję o Polsce. – Niestety, w środku była tylko zwykła rozmowa z Magdaleną Ogórek o zalewającej nas fali lewactwa, a w kiosku nie chcą mi przyjąć zwrotu.

Pani Beata nie jest jedyna. Zwodnicza okładka zmyliła kilka tysięcy czytelników na terenie całego kraju, a na facebookowych forach Polacy kpią z nieudolnego dzieła grafika.

– Photoshopowa wpadka roku – czytamy w jednym z komentarzy na Facebooku. – Dopiero gdy przeczytałem tekst o islamie jako narzędziu lewaków i wstawkę o promocji homoseksualizmu w szkołach dotarło do mnie, że to tylko Magdalena Ogórek.

Po skargach czytelników sprawą kontrowersyjnej okładki zajmuje się już Rada Etyki Mediów. Jeżeli okaże się, że redakcja "Sieci Prawdy" z rozmysłem manipulowała wizerunkiem Ogórek, będzie to problem nie tylko tygodnika, ale również całej branży.

Pod petycją o całkowity zakaz medialnej promocji nienaturalnie wyretuszowanych celebrytów politycznych podpisało się już 12 mln osób – dowiaduje się ASZdziennik.

To jest ASZdziennik, ale Magdalena Ogórek naprawdę nie ma nic do powiedzenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...