Sukces na cmentarzu. Rodzinna grupa dochodzeniowa ustaliła po zniczach, kto z krewnych był już grobach

Fot. 123rf.com / Pixabay
Niespełna kwadrans oględzin wystarczył grupie dochodzeniowo-śledczej z Ciechanowa na ustalenie, kto z dalekich krewnych złożył już w tym roku wizytę na grobach – dowiaduje się ASZdziennik. Rodzinna jednostka operacyjna powołana na potrzeby dnia Wszystkich Świętych znów może mówić o wielkim sukcesie.

– Ta lista to efekt mrówczej pracy i drobiazgowej analizy pozostawionych na miejscu śladów – tłumaczy kierująca badaniami 58-latka. – To dowód wielkiego zaangażowania ekipy, która płatek po płatku zbadała złożone na grobach chryzantemy i właściwiości palne pozostawionych w zniczach wkładów.

Pośpiech i wosk rozlany na płycie jednoznacznie wskazuje na krewnych z Poznania. Skromny wieniec, lub – jak kto woli – widoczna tu ostrożność w gospodarowaniu pieniądzem – prowadzi nas prosto do Nasielska i kuzynostwa ze strony ojca. Ten rodzaj otwartych zniczy sprzedają już tylko na jednym osiedlu w mieście, dzięki czemu teściów mamy jak na tacy. Wątpliwe poczucie estetyki w kompozycji chryzantem świadczy zaś o tym, że była tutaj jej siostra z mężem.

To pełny skład osobowy, jaki w tym roku odwiedził jeden z cmentarzy w Ciechanowie.

Szefowa grupy dochodzeniowej jest zadowolona z wyników dochodzenia, ale przypomina, że niegdyś badania pozwalały jedynie na identyfikację krewnych po pozostawionej na zniczu cenie lub logo producenta i przefiltrowaniu go przez mapę kraju. Dziś na szczęście jest już łatwiej.


– Naszą rolą jest wejście w umysł kuzynki Grażyny z Warszawy i spojrzenie na Zaduszki jej oczami – zapewnia kierująca badaniami. – W dzisiejszych czasach najczęściej sami wpadają w nasze ręce.

Przypomina bowiem, że w XXI wieku z dowodu rzeczowego wyizolować pełny osobowy profil krewnego i sprawdzić, czy w przypływie zadumy zamieścił w instastory fotografię rozświetlonego zniczami cmentarza, czy – tak jak kuzynka Grażynka z Warszawy – zamiast pofatygować się na cmentarz, spędziła wolny dzień na oglądaniu zaległych seriali.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty są zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...