Awans UW rankingu światowych uczelni. Za wynalezienie technologii darmowego doktoranta bez etatu

Fot. 123rf / Wikimedia Commons / Olekwarszawiak
To nie tylko zasługa uczelni, to owoc wspólnej pracy ponad 3,2 tys. doktorantów na wszystkich wydziałach Uniwersytetu Warszawskiego. Tymi słowami rektor UW prof. Marcin Pałys zwrócił się do studentów studiów III stopnia w specjalnym komunikacie w związku z najnowszym sukcesem warszawskiej uczelni.

Za opatentowanie i skuteczne wdrożenie technologii darmowego doktoranta bez etatu UW awansował o 100 pozycji w rankingu szanghajskim, zestawieniu najlepszych szkół wyższych na świecie. Dla polskiej uczelni to szansa na sprzedaż nowatorskich rozwiązań na rynki międzynarodowe.

– Zachód długo podchodził do naszych rozwiązań nieufnie, ale w końcu zauważył potencjał drzemiący w polskiej kadrze naukowej - cieszy się rzecznik warszawskiej uczelni. - Polscy doktoranci pochłaniają zaledwie 2,5 proc. budżetu swoich wydziałów i to przy jednoczesnym prowadzeniu zajęć bezpłatnych, np. w okresie letnim – podkreśla.

Po zapoznaniu się z liczbami awans przestaje dziwić. Dla porównania standardowi doktoranci z Uniwersytet Pensylwanii czy Uniwersytetu w Sztokholmie potrafią zużyć nawet 20 proc. wydziałowych budżetów, przy czym przymuszenie ich do prowadzenia kółek naukowych najczęściej kończy się fiaskiem.


– Zasilamy ich tylko osobistą satysfakcją i naturalnymi źródłami energii, w tym dotacjami od najbliższej rodziny i przyjaciół, którzy nadal wierzą, że po obronie jakoś się odkują – tłumaczy przedstawiciel UW. – W kwestii odżywania obowiązuje zaś żelazna zasada "don’t ask, don’t tell", co dodatkowo odciąża cenne zasoby uczelni.

Jeszcze dziś władze UW zwołają doktorantów na kampus główny w celu przystrojenia sali na uroczystą galę z ich okazji – potwierdził ASZdziennik.

Minutę ciszy ku czci porzuconych i złożonych na ołtarzu sukcesu dysertacji doktorskich i porzuconych studiów zaplanowano zaś na październik i uroczystą inaugurację roku akademickiego 2017/2018.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...