Słownik polskiego dla Trumpa. Donald, oto słowa, które MUSISZ ZNAĆ jadąc do Polski

Fot. 123rf.com / ASZdziennik
Donald Trump nigdy nie był w Polsce. Nie wie nawet, że taki kraj istnieje. A co dopiero jego język. Dlatego specjalnie dla naszego amerykańskiego gościa przygotowaliśmy słowniczek słów, które najczęściej usłyszy w Polsce.


Definicje są po polsku, bo chcemy, żebyście to wy najpierw je przeczytali. A jeśli chcecie nam pomóc i je przetłumaczyć, żebyśmy wysłali je Donaldowi na Twitterze, piszcie w komentarzach i ustalimy, co kto robi:)

A teraz zaczynamy.

Miesięcznica [Myeshetznitza]

Mamy w Polsce najlepsze marsze z najlepszymi ludźmi. Najlepszy z najlepszych odbywa się każdego 10. dnia miesiąca. Ludzie się modlą, zakuwają w kajdanki i obrażają. Tak jak na twoich wiecach.

500+ [Pyentzetploose]

Najlepsza odpowiedź na każde pytanie w Polsce. Pytają cię o związki z Rosją? Odpowiadasz: pyentzetploose. Pytają, dlaczego masz dwie pierwsze damy, a jedna z nich to twoja córka? Pyentzetploose. Pytają o zmiany klimatyczne? Tak samo. Szczególnie działa na polską premier. To ta kobieta, która będzie stać w trzecim rzędzie i czekać, aż pozwolą jej mówić [patrz: Broshka].

Adrian [Adrian]

To słowo oznacza w każdym języku to samo: imię męskie określające faceta imieniem Adrian. U nas oznacza też gościa, któremu możesz wszystko kazać, a on to zrobi. I tak jak ty lubi Twittera.

Międzymorze [Myen'tsymoshe]

Coś jak Śródziemie z tego filmu, co widziałeś w samolocie. Tak samo zmyślone, ale Adrian (patrz wyżej) w nie mocno wierzy. Nie pytaj go jednak o elfy. W Międzymorzu ich rolę grają Węgrzy, kolejny naród o dziwnej nazwie. Nazywają się Hungarians, ale nie są głodni. Nieźle, nie?:P


Broszka [Broshka]

Normalnie to trochę paździerzowa ozdoba kobiecego stroju. W Polsce oznacza też szefa rządu.

Naczelnik [Natschelnick]

Gość, którego nie zobaczysz, bo nie udzielił ci audiencji. A poza tym pani Basia by cię nie wpuściła.

Suweren [Sooverenn]

Ma w Polsce wiele znaczeń. 1. To tłum, który zwiozą na twoje przemówienie autobusami, bo tak rozkazał Natschelnick. 2. To grupa, którą mają chronić twoje rakiety; nie mylić z Polakami 3. Słowo, które dołączasz do przemówienia, żeby dostać oklaski.

Córka leśniczego [Tsoorcka leshnitschego]

Młoda kobieta, która jest jednocześnie bohaterką z czasów II wojny światowej (taki serial na Discovery). Creepy shit.

Magdalena Ogórek [Magdalena Ogooreck]

Polska Melania, tylko bardziej religijna. Będzie dziękować Bogu i tobie, jeśli w czasie twojej wizyty pójdzie do sklepu po bułki i nikt nie rzuci w nią kamieniem. Zrób sobie selfiaka i uciekaj.

Wizy [Veezy]

Brzmi jak nowy album Kanyego Westa, ale to nie do końca to. Usłyszysz to u nas na każdym kroku, ale nie musisz na to odpowiadać. Jedno słowo i już do końca nie dadzą ci spokoju. To tak jak z oskarżeniami o twoją współpracę z Rosją.

Pomysł: Anna Dryjańska.

Wykonanie: ASZdziennik i ASZcommunity.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie