Smutne skutki wiary w prognozy na Open'era. Tysiące Polaków pakuje właśnie nieodpowiednie ubrania

123rf.com
Trwa ogólnopolska akcja pakowania walizek na Open'er Festival w Gdyni. Tysiące osób w całym kraju podejmuje szereg fatalnych decyzji kierując się prognozami pogody, które w ogóle się nie sprawdzą – ustalił ASZdziennik.


– Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami, możliwe przelotne opady i burze - twierdzi 22-letnia Paulina z Katowic, pakując do walizki płaszcz przeciwdeszczowy, kalosze i gruby wełniany sweter na zimne noce spędzone na polu namiotowym. – Accuweather się nie myli.

– Od 22 stopni w środę do 28 stopni w sobotę, choć temperatury odczuwalne mogą być wyższe – zapewnia 30-letni Piotr z Warszawy, który na miejsce wysłużonego w czasie Open'era 2012 sztormiaka włożył do plecaka krem z filtrem "dwudziestką", zapas szortów, i torbę chłodzącą do napojów. – Wiadomo, że nic tak się nie sprawdza jak prognozy Norwegów z Yr.no.

Decyzje równie złe jak Pauliny i Piotra podejmuje właśnie kilkadziesiąt tysięcy Polaków i zagranicznych gości festiwalu – ustalił ASZdziennik.

– Takie są odwieczne prawa natury – rozkłada ręce dr Zbigniew Tomaszek z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – Podwyższona sprzedaż płaszczy w okresie przedopenerowym ściąga z reguły wyż znad Afryki, a kuszenie losu przez optymistów kupujących okulary przeciwsłoneczne i chroniące przed udarem kapelusze to murowany napływ zimnego powietrza znad Norwegii – tłumaczy.


To jednak tylko pierwszy z pasma złych wyborów, które podejmą Paulina, Piotr i pozostali goście festiwalu. Jak ustalił ASZdziennik, łaknąca pokoncertowych imprez 22-latka na polu namiotowym wybierze miejsce w pobliżu pragnących ciszy 30-latków, a 30-letni Piotr, który marzy o regenerujących drzemkach, trafi w okupowane przez młodych gości z Wielkiej Brytanii imprezowe serce pola.

– I tylko decyzja o tym, że jadą, okaże się koniec końców tą jedyną trafną – ocenia ekspert z IMiGW.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie