Incydent na budowie Open'era. Do barierek przykuła się grupa fanów trzymających miejsce na Radiohead

123rf.com
Choć scena nie jest jeszcze gotowa, oni już są. Podczas budowy festiwalu Open'er na lotnisku Gdynia-Kosakowo grupa fanów Radiohead zagwarantowała sobie miejsca pod sceną przykuwając się ciężkimi łańcuchami do barierek – dowiaduje się ASZdziennik.


Wytrawni festiwalowicze dobrze wiedzą, że walka o godne miejsca na koncertach wyczekiwanych w Polsce idoli to nie przelewki. Choć do koncertu Radiohead pozostały jeszcze dwa tygodnie, na terenie festiwalu pierwsi fani zaczęli już okupację barierek.

– Bieg pod barierki zaraz po otwarciu bram i czekanie w pełnym słońcu lub rzęsistym deszczu do północy? Komitety barierkowe? To działało w 2005 – twierdzi przykuty Aleksander, widoczny na każdym zdjęciu open'erowej publiczności odkąd tylko festiwal przeniósł się do Gdyni. – Radiohead wymaga środków cięższego kalibru.

Jego zdaniem, na festiwalach muzycznych właśnie to jest najpiękniejsze: trzymamy barierki na jedną gwiazdę, a przy okazji poznajemy inne zespoły oraz ich fanów.

– Myślę, że za plecami będę w tym roku miał fanów Royal Blood i Jamesa Blake'a – twierdzi festiwalowicz przyzwyczajony już do widoku rozczarowanych fanów zespołów, które go nie interesują, a które grają na slocie zaraz przed jego ulubionym.

Przykutym fanom Radiohead pozostaje mieć nadzieję, że przy budowie sceny ekipa budowlana przychyli się do ich żądań i postulatów.

Jak na razie cierpliwie czekają w magazynie i trzymają kciuki, by tak jak kilka lat temu na Malcie nie trafić ponownie pod strefę gastro.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...