Szok w Małopolsce. Antropolodzy znaleźli nastolatka, który nie zużył całego internetu w komórce

123rf.com
Unikatowe znalezisko w Małopolsce. W jednej z podkrakowskich miejscowości antropolodzy z Uniwerstytetu Jagiellońskiego trafili na ślad 17-latka, który w ciągu miesiąca nie wykorzystał na smartfonie całego transferu w swojej sieci - dowiaduje się ASZdziennik. Naukowcy są zgodni: to bezprecedensowe odkrycie.

Jakub ma 17 lat, smartfona oraz wpisaną w DNA potrzebę stałego transmitowania swojego życia na Snapchacie. To jednak wszystko, co łączy go ze znanymi nauce rówieśnikami.

– Nasza ekipa podczas badań terenowych zastała młodego mężczyznę w trakcie intrygującego obrządku – zdradza w rozmowie z ASZdziennikiem prof. Roman Chruściel z Instytutu Antropologii Kulturowej UJ.

Chłopak, którego wiek można szacować na 17 lat, przy akompaniamencie "DAMN" Kendricka Lamara ze Spotify bez patrzenia na pozostały transfer spokojnie przewijał posty na Facebooku, ściągał seriale Netflixa, zapętlał zabawne gify z mopsami i zamieszczał wysokiej jakości snapy każdego swojego pysznego posiłku.

A to wszystko na swoim telefonie.

– Wszystko zaczęło się, gdy któregoś dnia zorientowałem się, że mam aż 20 GB do wykorzystania - mówi zaskoczony nagłą sławą 17-latek. – W jednej chwili cały internet stanął mi przed oczami i nic nie było już takie same.

Badacze ustalili już, że za wyczynem Jakuba stoi jedna z sieci komórkowych. Ich zdaniem może chodzić o nową ofertę Plusha.

– To słabo zbadany i bardzo tajemniczy rytuał. Do tej pory wierzyliśmy, że ludziom w tym wieku internet kończy się w połowie miesiąca i na tym koniec – twierdzi antropolog. – Tymczasem wygląda na to, że długie przebywanie w środowisku Plusha wywołuje u młodych ludzi gwałtowny wzrost wykorzystania GB.

ASZdziennik ustalił, że Jakub zaczął właśnie transmitować unboxing swojego zaproszenia na XXV Kongres Etnologii i Antropologii Kulturowej, na którym ma wystąpić w roli okazu.

Badacze nie wykluczają bowiem, że jesteśmy świadkami wielkiego przełomu w życiu młodych Polaków.

– Do tej pory rzadko wypuszczali się poza bezpieczne środowisko stabilnego domowego Wi-Fi – przyznaje antropolog z UJ. – Oczekujemy, że młodzi Polacy częściej będą wyruszać z domów w poszukiwaniu nowych doświadczeń i imprez, które dzięki dodatkowym gigabajtom i tak bezpiecznie skończą na Insta opatrzone odpowiednim hasztagiem.


To jest ASZdziennik, ale to prawda. W Plush ABO można mieć co miesiąc 20 GB internetu.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...