Porażka Donalda Tuska. Prezydent Europy przegłosowany w pociągu w sprawie podkręcenia ogrzewania

Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Nie tak miał wyglądać triumfalny powrót Donalda Tuska do Warszawy. Przewodniczący Rady Unii Europejskiej do Warszawy wjedzie niestety na tarczy.


– Donald Tusk przegrał zarządzone przez siebie głosowanie nad propozycją podkręcenia ogrzewania w pociągu pendolino na trasie Sopot-Warszawa – donoszą główne europejskie media.

Jest to o tyle dziwne, że głosowanie wydawało się formalnością. W kuluarowych rozmowach w warsie kolejni liderzy deklarowali poparcie. Za były nie tylko peryferyjne miejscówki, ale i twardy rdzeń wagonu.

– Panowie, policzmy głosy – zarządził Tusk. Wtedy jednak PKP ruszyło do ofensywy.

W ostatniej dyplomatycznej szarży, między siedzeniami pojawili wysłannicy przewoźnika z herbatą, kawą i ciasteczkami. Wraz ze spożyciem ciepłego napoju, poparcie dla prezydenta Europy runęło jak kostki domina.

– A gdy konduktor zaproponował Tuskowi kocyk, wiedzieliśmy, że to jest już nie do wygrania – relacjonuje uczestnik szczytu w pendolino.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, wynik 27:1 może jednak nie pójść w świat. Donald Tusk oświadczył bowiem konduktorowi, że nie podpisze konkluzji szczytu.

I założył kurtkę.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...