Ewakuacja kina w Złotych Tarasach. Przed seansem "Ghost of The Shell" ktoś pomylił mangę z anime

Wikimedia Commons / Adrian Grycuk
Chwile grozy w centrum Warszawy. Ponad 150 osób ewakuowano z kina w galerii handlowej Złote Tarasy po tym, jak jeden z widzów publicznie pomylił mange z anime - dowiaduje się ASZdziennik.


Do zdarzenia doszło w czasie emisji reklam poprzedzających film "Ghost Of The Shell". Świadkowie twierdzą, że pasmo zostało nagle przerwane przez tajemniczy odgłos dochodzący z jednego z tylnych rzędów sali.

– Czytałem już to anime. Ciekawe, czy wersja aktorska udźwignie ciężar heterotopii stworzonej przez Shirowę – mieli usłyszeć niewinni widzowie tłumnie zgromadzeni na sali.

Na sali zapanował chaos. Z relacji świadków wynika, że tylko czujność obsługi kina zapobiegła eskalacji paniki.

– Na sali szybko zapalono światła, wyprowadzili nas z sali i podali archiwalne numery "Kawaii" – mówi ASZdziennikowi jeden z ewakuowanych widzów.

Na miejsce szybko przybyły służby porządkowe. Wszyscy poszkodowani przez fatalną pomyłkę są pod opieką działu obsługi klienta jednego z internetowych sklepów z komiksami.

– Myślałam, że to jakiś głupi dowcip, jak wtedy gdy ktoś dzwonił bo nie mógł odróżnić jidaigeki od sentai – przyznaje Alicja Kownacka, dyspozytorka numeru alarmowego 112 która odebrała dzisiejsze zgłoszenie.

Na szczęście w porę przypomniała sobie o dzisiejszej premierze "Ghost Of The Shell" ze Scarlett Johansson w roli głównej.

– Sale kinowe są dziś pełne przypadkowych osób, które przeceniają swoje umiejętności, a tak naprawdę to widziały tylko "Czarodziejkę z Księżyca" na Polonii 1. Niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, zachowajmy wzmożoną czujność – radzi.

Sprawca został zatrzymany.

Jak ustalił ASZdziennik, grozi mu surowa kara grzywny oraz dożywotni zakaz konwentowy.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia są zmyślone.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś /
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...