Ryan Gosling: To był pucz

Fot. Academy Awards / wSieci
Trzeba to nazwać wprost: doszło do puczu - mówi ASZdziennikowi aktor Ryan Gosling o wydarzeniach w Dolby Theatre podczas 89. gali wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Oscara za najlepszy film otrzymali twórcy filmu "La La Land" by po chwili dowiedzieć się, że statuetkę przejmuje "Moonlight" Barry'ego Jenkinsa.


ASZdziennik potwierdził, że w menu imprezy organizowanej przez "Vanity Fair" z okazji gali wręczenia Oscarów rzeczywiście znalazły się kanapki.

– Byli przygotowani na tę akcję – podkreśla Gosling. – Zamówili zrzut słodyczy do Dolby Theatre, mieli gotową scenę, a niby przypadkiem na sali znaleźli się dziennikarze ze sprzyjających redakcji. Zmobilizowany też potężny aktyw na Filmwebie i IMDB – dodaje w rozmowie z ASZdziennikiem.

Gosling powołując się na serwisy Metacritic i Rotten Tomatoes zaznacza, że sygnały o możliwej próbie przejęcia Oscara docierały do twórców "La La Land" już wcześniej. Jego zdaniem, była to poważna próba sparaliżowania władzy w Hollywood w sposób siłowy i niedemokratyczny.

– To ewidentne – mówi Ryan Gosling. – Czerpali z Majdanu, odwracając oczywiście znaczenia słów i faktów, ale czerpali. Widać, że Jenkins żadnych hamulców już nie ma.

Zdaniem aktora, tylko dzięki odpowiedzialności twórców musicalu "La La Land" nie doszło do eskalacji konfliktu na czerwonym dywanie.

– Myśmy nie użyli wobec was siły – zwrócił się do twórców "Moonlight", a na głosy z sali odpowiedział: – Tak, jesteśmy ludzkimi panami. Bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych.

Jak dowiedział się ASZdziennik, w poniedziałkowy wieczór telewizja FOX ma wyemitować film dokumentalny ukazujący motywy, plany i sposoby działania puczystów oraz zdradzający, kto i od kiedy przygotowywał się do sięgnięcia po statuetkę.

Trwa ustalanie, kto zamówił zrzut słodyczy.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...