Sukces Jacka Międlara. W akcji przeciw ekstremistom pochwycił i oddał w ręce policji Jacka Międlara

Twitter / jacekmiedlar
Język nienawiści zamienił na czyny miłości, i namawia, by inni poszli w jego ślady. Jacek Międlar, były ksiądz Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, pochwycił przebywającego na terenie Wielkiej Brytanii Jacka Międlara i oddał go w ręce policji na lotnisku Stansted w Londynie - dowiaduje się ASZdziennik.


– Wystarczyła chwila pobytu Międlara w Wielkiej Brytanii, by bezradna na co dzień lokalna policja pojmała młodego mężczyznę, który w kraju swojego pochodzenia znany był z wygłaszania radykalnych poglądów i publicznego szerzenia mowy nienawiści – podały w sobotnie popołudnie lokalne media.

Do jaskrawego świecenia przykładem przez Jacka Międlara doszło chwilę po wylądowaniu byłego kapłana w Londynie. Z powodu wysokiego ryzyka barwnej mowy nienawiści i nawoływania do czynów dalece sprzecznych z naukami Jezusa Chrystusa, na które powoływać miał się Międlar, Jacek Międlar oddał Jacka Międlara w ręce obecnych na lotnisku funkcjonariuszy służb granicznych.

– Wiedziałem, na co stać Jacka Międlara, więc jako Jacek Międlar postanowiłem działać błyskawicznie - mówi bohaterski Jacek Międlar. – W tej sytuacji jedynym wyjściem było pochwycenie niebezpiecznego migranta i oddanie go w ręce służb.

W celu potwierdzenia swojej tożsamości, w czasie zatrzymania Jacek Międlar przypomniał liczne wypowiedzi i zamieszczone w internecie wpisy byłego kapłana.

Przedstawił także decyzję Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy o nadanym Jackowi Międlarowi całkowitym zakazie jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych.


To jednak nie koniec dramatycznych wydarzeń, do jakich doszło na lotnisku w Stansted.

Brytyjskie służby zagroziły, że po przesłuchaniu były ksiądz może zostać zawrócony do Polski.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...