Dramat w warszawskiej cukierni. Fanatycy konfitury różanej starli się z ultrasami truskawkowej

Adam Kliczek / zatrzymujeczas.pl / Pixabay.com
Do gorszącego incydentu doszło dziś chwilę po godzinie 9:00 pod jedną z modnych cukierni na warszawskim Mokotowie. Blisko 80 osób zostało zatrzymanych po regularnej wymianie pączków, jaka rozegrała się między zwolennikami farszu różanego a nadzienia truskawkowego. Ulice stolicy spłynęły konfiturą – mówią ASZdziennikowi świadkowie zdarzenia.


Poszło o to, które są lepsze.

–Jadłam faworka, gdy to się zaczęło - relacjonuje kobieta, która obserwowała dantejskie sceny. – Trzy osoby przejedzone leżały już na chodniku, a inni biegali między cukierniami i donosili kolejne pączki.

ASZdziennik ustalił, że starcie wywołali truskawkowi pseudokibice. To właśnie oni sprowokowali spokojnie popijających kawą kolejnego pączka fanatyków farszu różanego. Zarzewiem walki była rzucona przez jednego z pączkowych ultrasów uwaga, że wolałby zjeść dzisiaj tylko jednego pączka z nadzieniem truskawkowym, niż choćby i dziesięć z różanym.

– Tego było już za wiele, nawet jak dla ociężałych i sennych przejedzonych – mówi ASZdziennikowi jeden zastrzegających swoją pączkowość świadków zdarzenia. – Widziałem, jak jeden z różanych serdecznie poczęstował truskawkowca pączkiem z nadzieniem, żeby spróbował, zanim oceni. Ten z uśmiechem odwdzięczył się swoim. A potem się zaczęło.

W bezpardonowej wymianie pączków wzięło udział kilkadziesiąt osób, uzbrojonych m.in. w słodkie wyroby cukiernicze i gorące napoje do popijania. Policja ma już sygnały, że porachunki przeniosły się do innych cukierni, zakładów pracy, uczelni i szkół na terenie całego kraju.


– Na bilans zyskanych kalorii przyjdzie pora później – mówi ASZdziennikowi Adam Kownacki, młodszy aspirant komendy rejonowej Warszawa Śródmieście. – Na razie próbujemy zjeść pozostałe, żeby nie doszło do zmarnowania.

Policja ustala, który farsz jest rzeczywiście lepszy, a do siedziby Komendy Głównej Policji w trybie pilnym przywołano m.in. Annę Starmach i Magdę Gessler. Wszyscy próbują już ósmego, i nadal nie ma konsensusu.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...