Ministerstwo finansów rezygnuje z PKB. "Będziemy podawać tylko oceny opisowe" [MAMY TEN TEKST]

Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta / ASZdziennik
"Mimo wysiłków przeciwników Polska gospodarka nadal się rozwija i ma się dobrze" zamiast lakonicznego "wzrostu o 2,8% PKB" - takie komunikaty zaczną od teraz płynąć z Polski do partnerów zagranicznych.


– Produkt krajowy brutto będzie od 2017 roku podawany wyłącznie w formie opisowej – poinformował na konferencji prasowej wicepremier Mateusz Morawiecki.

Koniec więc z lansowanymi przez kręgi finansowe suchymi komunikatami w rodzaju "plus 2,8% czy 3,2% PKB". Które według wicepremiera nie mówią całej prawdy.

– Sami ze swojego doświadczenia w szkole wiemy, jak oceny potrafią być krzywdzące. Na papierze ktoś może być uczniem piątkowym, ale wszyscy wiedzą, że nie ma kolegów, a lekcje odrabia mu mama. Tomku z III A, myślałeś, że przez te wszystkie lata nie wiedziałem? – ujawnił Morawiecki ponownie nazywając oceny bożkiem elit.

I przekazał nam pierwszą nową ocenę gospodarki za czwarty kwartał 2016. Poniżej pełny tekst, który otrzymają jutro rynki finansowe.

ZACHOWANIE

Polska gospodarka jest organizmem żywym, spontanicznym i samodzielnym. Chętnie podejmuje zadania i obowiązki. Stara się być koleżeńska i uczynna. Bierze aktywny udział w życiu rynków.

KOMPETENCJE

Polska gospodarka posiada duży zasób instrumentów finansowych. Jej wypowiedzi są kilkuzdaniowe i zazwyczaj poprawne. Pięknie recytuje program gospodarczy i laudacje z Krynicy.

Czyta raporty wierzycieli programu 500plus pełnymi zdaniami, w dobrym tempie. Tekst ponagleń czyta ze zrozumieniem. Rozróżnia wezwania do zapłaty od pism procesowych.Litery i cyfry pisze poprawnie, coraz bardziej kształtnie. Mieści się w liniaturze. Potrafi pisać z pamięci i ze słuchu proste zdania z prospektów inwestorów.

Tekst drukowany i pisany przepisuje raczej bez błędów. Zeszyty i księgi prowadzi dość starannie.Biegle dodaje i odejmuje w zakresie 10. Czyta ze zrozumieniem i analizuje proste zadania na deficycie. Chętnie wykonuje ćwiczenia matematyczne. Umie przeliczać pieniądze. Rozróżnia i nazywa poznane instrukcje z Nowogrodzkiej.

UWAGI DODATKOWE

Posiada ogólną wiedzę o najbliższym otoczeniu. Interesuje się światem finansów, choć czasem zapomina o konieczności ich ochrony. Odczytuje znaczenie podstawowych znaków giełdowych.

Rozpoznaje i nazywa zagrożenia dla budżetu ze strony opozycji. Posługuje się różnymi narzędziami, ale nie zawsze przestrzega zasad higieny i bezpieczeństwa finansów publicznych.

Prace w Powerpoincie wykonuje coraz bardziej starannie. Prawidłowo wykonuje podstawowe uniki względem dziennikarzy "Pulsu Biznesu". Nie boi się improwizować.

OCENA OBRAZKOWA

Trzy słoneczka z perspektywą na cztery.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie