PILNE: USA mówią dość. Barack Obama wysłał komandosów, żeby znaleźli i zabili rok 2016

Fot. Pete Souza, Official White House Photographer
Dawno już ciężko doświadczony świat tak bardzo nie wyczekiwał ostatniego dnia roku. Okazuje się, że szczęśliwy finał może nadejść szybciej niż myśleliśmy.


– Barack Obama wydał rozkaz odnalezienia i wyeliminowana roku 2016 – donoszą służby prasowe Białego Domu.

– Już dosyć. Ludzkość ma swoje grzechy na sumieniu, ale to, co przyniósł ten przeklęty rok musi się skończyć. I to teraz – powiedział prezydent USA żegnając w bazie Andrews komandosów Navy SEALS, którzy pięć lat wcześniej dopadli Osamę bin Ladena.

Operacja "Hit the Bucket" [pol. "kopnąć w kalendarz"] stała się absolutnym priorytetem dla Stanów Zjednoczonych i zyskała nieograniczone wsparcie nie tylko ze strony administracji, ale i całego świata.

Jak donosi "New York Times", wszystkie mocarstwa z Rosją i Chinami na czele zobowiązały się do otwarcia swoich granic i przestrzeni powietrznej dla sił USA. Mówi się też o bezprecedensowej współpracy wywiadów. Co jest o tyle zaskakujące, że nie jest tajemnicą, iż rok 2016 przez pewien czas współpracował z rosyjską FSB.

– Znajdziemy go, nieważne w której strefie czasowej się ukrył – obiecał Obama. – Chyba, że jak zwykle w 2016 coś pójdzie nie tak.

To jest niestety tylko ASZdziennik.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • USA
Trwa ładowanie komentarzy...