Tragedia we Władysławowie. Rodzina z Warszawy zamarzła nad ranem podczas rozstawiania parawanu

Fot. 123rf.com
Nagłe letnie ochłodzenie może okazać się zagrożeniem dla życia i zdrowia, o czym boleśnie przekonała się pewna stołeczna rodzina.


– Szliśmy z żoną po linii brzegowej zająć swoje miejsce na plaży – mówi w rozmowie z naszym reporterem 32–letni Michał, który już o 4:27 wyruszył na poszukiwanie dogodnego miejsca na tworzenie parawanowego labiryntu. – Nagle stanęliśmy jak wryci. Kilka metrów od linii brzegowej napotkaliśmy na rodzinę, która wyglądała jakby się rozstawiała. Wszyscy członkowie byli uwięzieni w gigantycznej lodowej bryle – dodaje.

Strażacy, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia mieli do zgryzienia nie lada kostkę lodu.

– Ta bryła miała chyba temperaturę poniżej zera bezwzględnego – komentuje zdarzenie jeden z nich. – Na szczęście po przystawieniu lampy z solarium lód puścił, a rodzina przebywa teraz w bezpiecznym miejscu – dodaje.

Lokalne władze uczulają turystów na zagrożenia.

– Absolutnie nigdy nie wychodźmy na plażę przed wschodem słońca, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości – mówi w rozmowie z nami szef lokalnej policji. – Warto też zrezygnować ze spacerów o wschodzie słońca, gdyż możemy doznać szoku termicznego – dodaje.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty zostały zmyślone.

Autor: Bartek Przybysz (@przbart) / Rafał Madajczak (@OjcieRedaktor)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...