Barack O. zatrzymany za stalking. Całą noc stał pod hotelem Andrzeja Dudy domagając się spotkania

Fot. 123rt.com / Adam Stepień / Agencja Gazeta
Niby wiedzieliśmy, że pozycja międzynarodowa Polski rośnie z dnia na dzień, ale nocne zajście w Waszyngtonie zaskoczyło nawet największych optymistów.


– Barack O. został zatrzymany pod waszyngtońskim hotelem, w którym nocuje Andrzej Duda. Według policji miał wielokrotnie naruszać ciszę nocną domagając się spotkania z prezydentem Polski – donosi "Washington Post".

– Andrzej, come on! Don't be like that! We can work it out – wykrzykiwał Barack O., który pod oknem Andrzeja Dudy pojawił się krótko po północy. Do okrzyków do jednak nie ograniczył.

Jak poinformowała waszyngtońska policja, zatrzymany uciekł się też do szantażu.

– Desperat groził, że jeśli Andrzej Duda nie poświęci mu pięciu minut ograniczy kontyngent wojsk amerykańskich, które będą stacjonować w Polsce – ujawniła komendantka Cathy L. Lanier.

– Najgorsze jednak były te telefony – dodaje minister Krzysztof Szczerski. – Odebraliśmy chyba z 20 połączeń od organizacji przedstawiającej się jako NSA.

Polska delegacja ostatecznie się nie złamała i po kilku godzinach gehenny zawiadomiła policję.

– Nie może być tak, że byle kto podejdzie pod okno i zażąda spotkania, bo później będziemy mieli na głowie Putina, prezydenta Chin Jinpinga i kolejnych natrętów – powiedział nam minister Szczerski. – Poza tym pan prezydent musiał się wyspać. Z samego rana miał wykład o polityce wschodniej dla porannej zmiany pobliskiego Starbucksa.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty zostały zmyślone. (r)
Prawo autorskie do zdjęcia Baracka Obamy: palinchak / 123RF Zdjęcie Seryjne
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...