Miły gest Jarosława Kaczyńskiego. Dał Viktorowi Orbanowi na chwilę posterować Andrzejem Dudą

Fot. Zdjęcie z jaroslawkaczynski.info
Na linii Warszawa-Budapeszt znów wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wszystko dzięki prostemu, ale znaczącemu gestowi prezesa PiS podczas wizyty Viktora Orbana w Polsce.


– Jarosław Kaczyński zjednał sobie Viktora Orbana pozwalając mu podczas nieformalnego spotkania posterować Andrzejem Dudą – dowiaduje się ASZdziennik z kręgów zbliżonych do prezesa.

Orban który przyjechał do Polski z nieformalną wizytą w sprawie między innymi kryzysu migracyjnego z początku nie dogadywał się z Kaczyńskim.

– Panowie nie potrafili sobie zapomnieć despektu, jakim była odmowa spotkania ze strony prezesa w 2015 roku w proteście przeciw zbliżeniu Orbana z Putinem – relacjonuje świadek spotkania, które przebiegało w napiętej atmosferze.

Wszystko zmieniło się w okamgnieniu, gdy Jarosław Kaczyński oddał gościowi kontrolę nad przebywającym w hallu Andrzejem Dudą.

– Orban dosłownie wsiąkł – ujawnia nasz rozmówca. – Przez godzinę z wypiekami na twarzy kazał prezydentowi zaprzysiąc chyba z trzydziestu sędziów, w tym grającego w Legii Warszawa Węgra Nemanję Nikolicia, z pięć razy zmienił konstytucję, ale wisienką na torcie było nagrane łamanym węgierskim orędzie, w którym nieświadomy niczego Andrzej Duda przeczytał kilka stron budapeszteńskiej książki telefonicznej.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, orędzie jeszcze dziś wieczorem zostanie wyemitowane w węgierskiej telewizji.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty zostały prawdopodobnie zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...