
Reklama.
Konsument ma prawo do błędu - dlatego prawo daje mu możliwość zwrotu nietrafionej bluzki, mebli czy sprzętu elektronicznego bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wkrótce ta ochrona będzie też obejmować znacznie ważniejsze dziedziny życia.
– Od 1 marca będzie można w ciągu 14 dni odstąpić od małżeństwa tak jak od każdej innej umowy – dowiaduje się ASZdziennik w Kancelarii Premiera.
Tym samym do małżeństw znajdą - jak domagały się organizacje kobiecie - zastosowanie zapisy prawa konsumenckiego.
Czy to oznacza, że małżonkowie mają być zwróceni do stanu wolnego w "stanie nienaruszonym"?
– Nic z tych rzeczy, prawo dopuszcza możliwość tzw. zwykłego zarządu rzeczą, podczas którego konsument ma prawo do namysłu – tłumaczy nasz rozmówca. – Ważne jednak, żeby "towar" był w oryginalnym opakowaniu, czyli w tym wypadku sukni lub ślubnym fraku.
Pamiętajmy, że z praw konsumentów nie można korzystać, jeśli bierzemy żonę/męża na firmę, ale z drugiej strony wtedy koszty związane z utrzymaniem małżonka obniżają podstawę opodatkowania. Chociaż ciekawsza wydaje się opcja, wynikająca z wciągnięcia małżeństw pod prawo konsumenckie, że jeśli małżonek się zepsuje w ciągu 24 miesięcy od ślubu, to producent (teściowie) muszą go naprawić, wymienić na nowy, lub zwrócić pieniądze. Czytaj więcej
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.