Jeszcze dziś wyburzenie Pałacu Kultury. Minister Gliński: Budynek nielegalnie ukrywał cztery teatry

Minister kultury Piotr Gliński i Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Minister kultury Piotr Gliński i Pałac Kultury i Nauki w Warszawie Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Minister kultury Piotr Gliński oświadczył w rozmowie z RMF FM, że w ramach rozpoczynających się obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Pałac Kultury zostanie zburzony.

– Myśleliśmy już o tym wcześniej, bo strasznie drażniła mnie ta "kultura" w nazwie, ale byłem przekonany, że tak się tylko mówi. Że to taki nic nie znaczący zwrot, jak np. "trójpodział władzy" – powiedział wicepremier.

Kiedy jednak przyjrzał się sprawie bliżej, odkrył, że Pałac Kultury jest siedzibą m.in czterech teatrów, kina i pięciu muzeów.

– Okazało się, że ten stojący w samym centrum Warszawy, postawiony za komuny budynek jest niebezpiecznym skupiskiem kultury. Wystawiają tam sobie spektakle, wyświetlają filmy i nikt tego nie kontroluje. Czy te spektakle i filmy są zgodne z duchem patriotyzmu? Czy reprezentują wartości chrześcijańskie? Nie wiadomo, dlatego nie warto ryzykować – argumentował Gliński.

Zburzenie Pałacu Kultury wpisze się w program prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość dekomunizacji państwa i rozpocznie się jeszcze dzisiaj. Ale to nie koniec planów ministra.

– Po wyburzeniu Pałacu Kultury zajmiemy się warszawskim Starym Miastem – oznajmił.

– Podobno też zostało zbudowane za komuny.

To jest ASZdziennik, ale minister Gliński naprawdę powiedział, że nie ma nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury.
Trwa ładowanie komentarzy...