Miłe urodziny 45-latka. Jarosław Kaczyński zabrał go do sklepu i pozwolił wybrać jedną rzecz

123fr.com / Wikimedia Commons
Przejęty 45-latek z samego rana zerwał się na równe nogi, choć przez całą noc emocje nie pozwoliły mu zmrużyć oka. Mały Andrzej nie bez powodu w napięciu czekał na swoje urodziny. Jarosław Kaczyński zabrał 45-latka do sklepu i pozwolił mu samodzielnie wybrać jedną wymarzoną rzecz – ustalił ASZdziennik.

Święto 45-latka zaczęło się już od śniadania. Solenizant mógł sam zdecydować czy dostanie owocową owsiankę czy czekoladowe płatki, a przed wyjściem samodzielnie wybrał i założył ulubioną koszulę. "Metka z tyłu, kieszonka z przodu!" – dodawali mu otuchy dumni obserwatorzy.

ASZdziennik ustalił, że pod wymarzony sklep 45-latek podjechał wesoło udekorowaną ostatnią rządowa limuzyną.

– Niech poczuje, że to jego dzień – mówi troskliwy 67-latek cierpliwie czekający na chłopca biegającego już między półkami jednego z salonów "Smyka" w Warszawie. – Dzisiaj dla odmiany ja będę tylko się przyglądał, a decyzję podejmie sam Andrzej.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, dzisiejszy prezent będzie dla 45-latka cenną lekcją na przyszłość.

– Wyrósł już na tyle, że powinien nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności za podjęte decyzje – przyznaje. – Muszę pogodzić się z faktem, że za kilka lat Andrzej sam będzie wiedział, co jest dla niego dobre, lepiej ode mnie – śmieje się Jarosław Kaczyński.

– Mam tylko nadzieję, że za szybko nie wyfrunie z gniazda... – cicho dodaje, machając do szczęśliwego chłopca, który już wie, że to najpiękniejszy dzień jego życia.

Pomysł 67-latka na nietypowy prezent pochwalają pedagodzy, z którymi rozmawiał ASZdziennik.

– Świetna nauka mówienia o swoich potrzebach i okazja do obserwacji, co naszemu podopiecznemu wychodzi, a nad czym trzeba jeszcze popracować – podkreśla dr Mirosława Nowacka z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Specjalistka przypomina tym samym o potrzebie budowania odpowiedniej motywacji. Radzi, by Jarosław Kaczyński nie zapomniał o słowach "Zdecydowałeś sam! Jestem z ciebie dumny!" jeżeli wszystko pójdzie dobrze, lub "Jesteś dzielny! Następnym razem na pewno ci się uda!", gdy okaże się, że nie wszystko poszło dobrze.


Jak ustalił ASZdziennik, 45-latek wciąż biega między półkami "Smyka", i nadal nie może podjąć decyzji.

I choć Jarosław Kaczyński wyrywa się do pomocy i coraz trudniej patrzeć mu na zdezorientowanego i nieco przytłoczonego chłopca, to cierpliwie czeka na Andrzeja przy kasie.

Dobrze wie, że to wszystko dla dobra 45-latka, i że na ewentualny zwrot towaru ma całe 14 dni.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone poza pozycją Andrzeja Dudy w państwie.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...