PILNE PRAWDZIWE PYTANIA Z REFERENDUM ANDRZEJA DUDY. 8 PEWNIAKÓW, KTÓRE POKAZUJĄ O CO MU CHODZI.

Dziennikarz Bartek Ch. zatrzymany na Okęciu. Usiłował wwieźć eksperymentalną elektronikę z Iranu

polifonia.blog.polityka.pl
Kilkanaście płyt winylowych z kompilacjami bliskowschodniej muzyki elektronicznej przechwycili celnicy na warszawskim lotnisku Okęcie. Nagrania trafiły do Polski z Iranu, a przemycił je znany dziennikarz muzyczny Bartek Ch. – dowiaduje się ASZdziennik. Gdyby nie czujność służb, kontrabanda mogła trafić na playlisty.

– Celnicy z Okęcia postanowili przepuścić przez rentgen część bagaży z samolotu z Teheranu - mówi Agnieszka Matusiak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. – Ich uwagę przykuły podejrzanie wyglądające pakunki w jednej z walizek.

W plastikowych pakietach owiniętych dla niepoznaki okładkami albumów Coldplay i Kings of Leon znajdował się plik płyt winylowych z nagraniami Arasha Akbariego, Shaahina Saby Dipole, i kilkunastu innych przedstawicieli niszowej elektroniki z Iranu.

– Wśród płyt, które ludzie kupują, miał ukryte wszystko od lekkiej folkotroniki po twarde i ciężkie irańskie drony. Policyjni specjaliści zabezpieczyli zawartość bagażu w asyście playlisty Top Polska ze Spotify.

– Już nikt nigdy przez ten niezach mainstreamu pozbawiony nie będzie – zapewnia biuro prasowe KSP.

Bartek Ch. już od kilku lat znajdował się na celowniku stołecznej policji. Służbom znany był m.in. z prowadzenia internetowego dziennika, na którym bezkarnie opisywał swoje wrażenia z obcowania z muzyką niewiadomego pochodzenia. Na gorącym uczynku udało się go zatrzymać dopiero dziś.

Kompletnie zaskoczony 43-latek przyznał się do winy tłumacząc, że płyty sprowadził na własny użytek. Policja ustaliła jednak, że nagrania miały trafić do świadomości czytelników bloga Bartka Ch. oraz prenumeratorów "Gazety Magnetofonowej". Policja na terenie całego kraju od rana puka już do drzwi ich mieszkań.

Jak nieoficjalnie dowiedział się ASZdziennik, podczas przesłuchania dziennikarza wyszły na jaw dodatkowe fakty na temat zabezpieczonego dziś transportu.

Po zrecenzowaniu przez Bartka Ch. nagrania miały posłużyć znanemu muzykowi Arturowi R. do budowy line-upu tegorocznego OFF Festivalu w Katowicach.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...