PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

Klauzula sumienia w Empikach. Nie kupisz nowej książki, jeśli nie skończysz tych, które już masz

123rf.com / Wikimedia Commons
Sprzedawca zasłonił się ustawą, a czytelniczka odeszła z kwitkiem. W warszawskim Empiku przy ul. Marszałkowskiej doradca klienta z działu książkowego odmówił sprzedaży "Duchowego życia zwierząt" 25-letniej Agnieszce M. – dowiaduje się ASZdziennik.

Pracownik sieci powołał się na klauzulę sumienia i stwierdził, że chodzi mu tylko o dobro książek nieprzeczytanych. Na półce kobiety piętrzy się bowiem już trzeci stos ledwie rozpoczętych, choć ciekawych i porywających reportaży, powieści i zbiorów opowiadań.

– Czy w dzisiejszych czasach nikt nie zna już słowa "wstrzemięźliwość"? - pyta sprzedawca w rozmowie ASZdziennikiem. – Nie dalej jak tydzień temu wyszła stąd z "Sekretnym Życiem Pszczół", "Księgą Morza" i najnowszą biografią Tony'ego Halika, a po każdym wpisie Nogasia na Facebooku wraca z nową listą zakupów.

Pracownik Empiku podkreśla, że zrobił to dla dobra 25-latki.

– Niektórzy kupują nowości książkowe jak jakieś cukierki, podczas gdy ich półki uginają się pod ciężarem książek nieprzeczytanych. Czy naprawdę nikt o nich nie myśli?

– Jak skończy wreszcie ten "Shantaram" Robertsa, to jeszcze przyjdzie mi podziękować – dodaje.

Mężczyzna przyznaje, że szanuje prawo czytelników do wyboru, ale czuje się moralnie i osobiście odpowiedzialny za wszystkie książki, które po zakupie zostały tylko przekartkowane.

– Nie chcę przykładać ręki do tego procederu. Rozumiem, że młodość musi się wyszumieć i czasami łatwo ulec czarowi nowo poznanego autora, ale apeluję o rozsądek i umiar.

Jak ustalił ASZdziennik, dramat Agnieszki M. trwa. Pozostawiona sama sobie, desperacko szuka "Duchowego Życia Zwierząt" na stronach księgarni internetowych.

To jest ASZdziennik. Cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...