PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

Koncert Stinga w Trójce odwołany. Prezes Polskiego Radia zarzucił muzykowi braki warsztatowe

sting.com
Brytyjski gwiazdor na długo zapamięta spotkanie z zarządem Polskiego Radia w Warszawie. Prezes spółki Jacek Sobala zarzucił Stingowi braki warsztatowe i odsunął 65-latka od zaplanowanego na wtorek koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej – dowiaduje się ASZdziennik.

– Sting usłyszał, że już za długo był w Trójkowym Topie Wszech Czasów i zaczął zachowywać się, jakby to było jego radio – wynika z relacji osób, które uczestniczyły w nieprzyjemnej dla muzyka rozmowie.

Stingowi wypomniano antypolski przebój "Russians" i refren hitu The Police "De Do Do Do, De Da Da Da", w którym szef Polskiego Radia dopatrzył się znieważenia głowy państwa.

Kierownictwu spółki nie spodobały się ponadto niewygodne fakty z biografii muzyka. Z przedstawionych przez Polskie Radio dokumentów IPN wynika, że w latach 1977-1986 artysta wspólnie z Andym Summersem i Stewartem Copelandem miał współpracować z jedną z komórek ówczesnego aparatu bezpieczeństwa.

– Na koniec oberwało mu się za wymierzoną przeciw ministrowi Szyszko walkę o zachowanie lasów równikowych – mówi ASZdziennikowi osoba bliska otoczeniu Stinga. – Nigdy nie widziałem Gordona w tak złej formie, jak po rozmowie z prezesem.

Rzecznik Polskiego Radia utrzymuje, że koncert odwołano w trosce o wieloletnich współpracowników spółki.

– Mężczyzna przez wysoką rotację swoich singli na playlistach spowodował, że Markowi Niedźwieckiemu skończyły się już podprowadzenia, a w czasie emisji materiału z "57th & 9th" musieliśmy wyprowadzać z budynku Agnieszkę Szydłowską – podało biuro prasowe radia w komunikacie.

Jeszcze nie wiadomo, kto zastąpi Stinga podczas koncertu z okazji 55 urodzin radiowej Trójki.

Jak ustalił ASZdziennik, wśród najpoważniejszych kandydatów są Marcin Wolski i Jan Pietrzak.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia są zmyślone.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś /
Trwa ładowanie komentarzy...