PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Ambitne plany rządu. Centralny Port Lotniczy ma przejąć wszystkie memy o lotnisku w Radomiu

Fot. Tim Pritlove / CC-BY-2.0
Centralny Port Lotniczy powstanie do 2027 roku między Łodzią a Warszawą i obsłuży wszystkie memy na temat lotniska w Radomiu - wynika z uchwały w sprawie budowy nowego lądowiska, którą przyjął dziś Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów.

Specjaliści Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oceniają potencjał przepustowości nowego kompleksu komunikacyjnego na nawet 180 mln żartów, gifów, memów i innego rodzaju treści satyrycznych, które dotąd musiał brać na swoje barki port lotniczy Radom-Sadków.

– Realizacja takiego dużego przedsięwzięcia to proces trwający ok. 10 lat – zdradza w rozmowie z ASZdziennikiem jeden z ekspertów resortu. – Do tego czasu zdążymy usunąć z sieci wszystkie żarty na temat Radomia i zastąpić je memami o CPL.

Według ostrożnych przewidywań Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, liczba memów na temat nowego portu lotniczego w ciągu pierwszego roku działania przewidywana jest na poziomie 50 mln. Założenia bardzo optymistyczne mówią jednak o 60 mln. To o 20 milionów więcej niż obsługuje berlińskie lotnisko im. Willy'ego Brandt.

Rząd myśli już także o szeroko zakrojonej akcji promocyjnej nowego obiektu.

Do pierwszej kampanii reklamowej Centralnego Portu Lotniczego chce zaangażować znanych hollywoodzkich aktorów.

Jak dowiedział się nieoficjalnie ASZdziennik, mówi się nawet o Davidzie Hasselhoffie.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia są zmyślone.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...