PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

PILNE: Ewakuacja na Okęciu. W samolocie tanich linii lotniczych znaleziono miejsce na nogi

123rf.com
Ponad 850 osób zostało ewakuowanych z hali odlotów Lotniska Chopina na warszawskim Okęciu. Na pasie startowym odnaleziono samolot jednej z tanich linii lotniczych, na którego pokładzie znalazło się trochę miejsca na nogi – dowiaduje się ASZdziennik.

O podejrzanie pustej przestrzeni między własnymi kolanami a oparciem kolejnego fotela zaalarmował załogę samolotu jeden z przerażonych pasażerów. Boeing 737-200 został już otoczony przez służby bezpieczeństwa, a straż graniczna przeprowadza specjalne rozpoznanie przy pomocy psów tropiących.

– Funkcjonariusze weszli na pokład samolotu, gdzie zastali zaniepokojonego 35-letniego Polaka – mówi ASZdziennikowi Karolina Maciąg z biura prasowego stołecznego lotniska. – Mężczyzna twierdził, że nie miał żadnych trudności z zajęciem swojego miejsca i mógł swobodnie rozprostować nogi.

– Po potwierdzeniu podjęto decyzję o ewakuacji samolotu oraz pasażerów z terminala odlotowego.

– Wciąż nie mogę dojść do siebie – mówi ASZdziennikowi pasażer, który otarł się o komfortowy przelot na trasie Warszawa – Londyn, a którego kolana nie otarły się o sąsiedni fotel. – Mało brakowało całkowicie zatraciłbym się w tym luksusie, ale w porę przypomniałem sobie, jakimi liniami lecę - wspomina drżącym głosem.


Jego zdaniem, w niepokojąco zionącej pustą przestrzeni możnaby przy odrobinie sprytu zmieścić jeszcze jeden rząd foteli.

Ewakuacja maszyny przebiegła sprawnie. W czasie zjazdu dmuchanymi rampami stewardessy zdołały sprzedać trzy paczki solonych orzeszków ziemnych w cenie 3,99 euro za sztukę, a jeden z pasażerów zdecydował się na zakup specjalnej zdrapki w nadziei na wygranie auta.

– Gdyby nie odpowiedzialna postawa pasażera, mogło dojść do tragedii – przyznaje w rozmowie z ASZdziennikiem przedstawiciel linii lotniczych, do których należy feralny samolot.

– W filozofii naszych linii nie ma miejsca na marnotrawstwo i na nogi.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...