PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

Andrzej Duda: Dziś w nocy zaprzysiężenie Jacka Saryusza-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Po tym jak premier Beata Szydło doskonale wykonała swoją robotę podczas szczytu na Malcie, teraz pałeczkę w swoim stylu przejmuje prezydent Andrzej Duda.

– W nocy z czwartku na piątek prezydent Andrzej Duda przyjmie w Belwederze przysięgę nowego przewodniczącego Rady Europejskiej, pana Jacka Saryusz-Wolskiego – podała Kancelaria Prezydenta na swojej stronie internetowej.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, na uroczystości stawią się najważniejsi politycy krajowi i zagraniczni. Swój udział potwierdzili już premierzy Białorusi, Turcji i Kazachstanu.

– Z dużych graczy z racji odległości może nie dolecieć tylko król San Escobar – słyszymy w Kancelarii.

A może władcę San Escobar ominąć nie lada spektakl. Ceremonia odbędzie się w najbardziej uroczystym obrządku znanym z zaprzysiężeń "sędziów" Trybunału Konstytucyjnego.

Bohater wieczoru będzie wprowadzony pod osłoną nocy wejściem dla służby, następnie nie zapalając świateł, korzystając tylko z nocnych wskazówek przekazywanych na twitterowym profilu prezydenta będzie musiał znaleźć drogę do sali, gdzie z jedną tylko świeczką, żeby Trybunał Stanu nie widział, będzie czekać Andrzej Duda.

A co z Donaldem Tuskiem?

– Nic – tłumaczy Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta. – Pan prezydent ponad wszystko stawia państwo prawa, a z naszych opinii wynika, że to pan Jacek Saryusz-Wolski jest legalnie wybranym przewodniczącym Rady.

– Bo to na niego głosowała Polska.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Trwa ładowanie komentarzy...