Oto dwa znaczki. Zgadnij który właśnie skreśliła Poczta Polska. Jednego tylko nie przewidzieli:)

Fot. Poczta Polska / WOŚP
Poczta Polska jest spółką skarbu państwa, musiała więc dołączyć do korowodu wstawania z kolan. Okazuje się jednak, że żenada nie do końca wygrała.

Uwaga, to nie jest ASZdziennik: 25. finał Wielkiej Orkierstry Świątecznej Pomocy nie będzie miał swojego znaczka pocztowego. Znaczek otrzyma za to 25. rocznica utworzenia Radia Maryja, 200. rocznica stadniny w Janowie Podlaskim oraz 100. rocznica objawień w Fatimie.

Uwaga, to znów nie jest ASZdziennik: na znaczkach WOŚP nie zarabiał ani złotówki. Jak ujawnił Jerzy Owsiak, projekty WOŚP przekazywał za darmo.

Ale Poczta Polska musiała wstać z kolan, mimo że minister odpowiedziany za emisję znaczków WOŚP znaczek przyznał w oficjalnym dokumencie. Później się jednak przestraszył, że może WOŚP-owy znaczek zobaczyć na swojej dymisji i znaczków deprawatorów z Orkiestry nie będzie.

Pro tip dla Poczty: zaktualizujcie swoje plany na stronie, bo WOŚP nadal jest, a Radia Maryja jeszcze nie ma:)

Jak się jednak okazuje, o jednym politycznie wyrobieni chłopcy z Poczty nie pomyśleli. Jak wieść internetowa niesie, każdy Polak może sobie legalny znaczek z WOŚP zrobić.

Od czego mamy pocztową platformę Envelo, która pozwala legalnie tworzyć własne znaczki? Cała procedura zajmie wam nie więcej czasu niż namysł Andrzeja Dudy przed złożeniem podpisu pod ustawą.

A robi się to tak:

1. Wchodzisz na envelo.pl

2. Wybierasz zakup neoznaczka.

3. Dodajesz grafikę ściągniętą ze strony WOŚP.
4. Drukujesz sobie z PDF-a legalny znaczek Poczty Polskiej z logo WOŚP i możesz pisać pocztówki choćby do samego Jarosława Kaczyńskiego. Na przykład na taki adres:

Biuro Poselskie Posła Jarosława Kaczyńskiego

Al. Jerozolimskie 125/127

02-017 Warszawa

Dziękuję, Poczto. Po raz pierwszy od 10 lat kupiłem u was znaczek:)


WEŹ UDZIAŁ W WYSYŁANIU PREZESOWI PIS POCZTÓWEK ZE ZNACZKIEM WOŚP!

To jest ASZdziennik, ale to wszystko prawda.(r)
Trwa ładowanie komentarzy...