
Reklama.
Przypomnijmy, że na okładce albumu "Unknown Pleasures" z 1979 roku znalazła się fotografia fal radiowych młodego pulsara z gwiazdozbioru Liska. W chwili robienia zdjęcia okres obrotu CP-1919 wynosił zaledwie 1,3373 sekundy, a długość jego impulsu nie była większa niż 0,04 sekundy.
W pozwie złożonym w sądzie w Manchesterze pulsar zaznacza, że jego tożsamość i kodowe oznaczenie PSR J1921+2153 na zawsze będą już powiązane z komercyjnym wykorzystywaniem intymnych szczegółów jego życia, czego doświadczył jako nieletni.
Według dokumentów pozwani Hook i Curtis świadomie produkowali i reklamowali komercyjną pornografię wykorzystującą młode ciała niebieskie przedstawiającą CP-1919 i na niej zarabiali. Nie podjęli też kroków w celu ochrony dobra pulsara i nie wstrzymali rozpowszechniania kontrowersyjnego zdjęcia.
CP-1919 żąda od Petera Hooka oraz od spadkobierców Iana Curtisa po 10 mln funtów odszkodowania. Ruszają też indywidualne pozwy przeciwko osobom, które epatują wizerunkiem jego fal na przypinkach i t-shirtach.
Wiadomo już, że wezwanie do stawienia się na najbliższym posterunku policji w celu przesłuchania otrzymało ponad 50 tys. uczestników OFF Festivalu w Katowicach.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.