Dramat TVN, Polsatu i Dwójki. TVP Kultura przygotowało jedyny dobry program na sylwestrową noc

Fot. Facebook/TVP Kultura
Tegoroczny sylwester to jeden z tych rzadkich momentów, kiedy trzy konkurencyjne polskie stacje na chwilę łączy wspólne nieszczęście. Jak się okazało, żadnej z nich – ani Dwójce, ani Polsatowi, ani TVN – na nic się zdały szumne zapowiedzi, barwne iluminacje, a nawet helikopter ze Sławomirem. Bo to TVP Kultura po cichu przygotowało najlepszy program na sylwestrową noc.


Podczas którego zamiast Sarsy, Feela i braci Golców będzie można posłuchać Orkiestry Filharmonii Narodowej, popatrzeć na Queen i ABBĘ, a całość zwieńczyć solidną porcją elektro.– Nie tego się spodziewaliśmy – mówią w rozmowie z ASZdziennikiem przedstawiciele grupy TVN. – Włożyliśmy bardzo dużo pracy w to, żeby odkopać z mroków niepamięci grupę Wilki, Anię Wyszkoni i Blue Café. A teraz ktoś ot, tak, bez uprzedzenia, przebija nas koncertem Queen na Wembley.

Uczucia TVN-u podziela Polsat, pełen słusznych podejrzeń, że widzowie chętniej popatrzą na archiwalne występy ABBY i festiwal Rock en Seine niż na pokaz sylwestrowego szaleństwa w wykonaniu Dawida Kwiatkowskiego i Eweliny Lisowskiej.

Oburzenia nie kryje nawet TVP2, które nie po to wydało tyle hajsu na Sławomira i Zenka Martyniuka w stolicy polskich Tatr, żeby nie była to najlepsza narodowa zabawa. Co gorsza, nie mogą nawet się poskarżyć, bo ich importowane gwiazdy, jak Alvaro Soler czy inny Al Bano, przegrały z Filharmonią Narodową i polskimi DJ-ami.

Ale największy orzech do zgryzienia mają wyrobieni widzowie i fani Prawdziwej Muzyki, którzy 31 grudnia nic, tylko przełączają ze Stadionu Śląskiego na Sylwestra Marzeń, żeby sobie ponarzekać na marną ofertę stacji telewizyjnych, fatalną kondycję muzyki rozrywkowej i tępotę Polaków, którzy chcą to oglądać.


Bo TVP Kultura podstępnie zepsuła im cały fun.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty zostały zmyślone, ale sylwestrowy program TVP Kultura nie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...