Tu ASZdziennik, ale teraz oddajemy głos kobietom skrzywdzonym przez gwiazdy lewicy

ASZdziennik to serwis który publikuje treści rozrywkowe i opiniotwórcze przebrane za rozrywkowe, ale czasami zmienia się w serwis informacyjny. Tak jak teraz.

Oto 8 kobiet ze środowiska feministycznego opisały właśnie nieludzkie, odzierające z godności, a nawet przestępcze zachowania oblechów ze swojego, lewicowego, środowiska. W tym Jakuba Dymka, gwiazdę lewicowej publicystyki oraz Michała Wybieralskiego, szefa wydawców serwisu Wyborcza.pl.

Cały tekst znajdziecie tutaj. Poniżej publikujemy jego fragmenty bez zmian. Nie przesądzamy tu o winie w konkretnych przypadkach - mowa jest między innymi o gwałcie i przemocy fizycznej - to już sprawa prokuratury. Naszą rolą jest jednak powiedzenie: zero litości dla polskich bydlaków, nieważne gdzie pracują i jak mądrze piszą.

Widzimy was, gnoje.

Rafał Madajczak, red. naczelny ASZdziennik.pl.

Cytat 1

Od jakiegoś czasu wśród naszych przyjaciółek krąży eufemistyczne pojęcie „chłopiec lewicy”, stanowiące synonim hipokryty, który usta pełne ma feministycznych frazesów, podczas gdy jego deklaracje nie mają przełożenia na rzeczywistość.
Ta wspólnota doświadczeń przeraziła nas, jednocześnie dodając siły i odwagi, by wystąpić przeciw zmowie milczenia wobec przemocy i hipokryzji, która odbiera nam poczucie bezpieczeństwa. Nie godzimy się na to.

Cytat 2

Pewien czołowy lewicowy publicysta, który z upodobaniem robi sobie selfie na kobiecych demonstracjach, a na Czarnym Proteście przygotowywał nawet kanapki dla uczestniczek, jest znany z licznych przypadków napastowania seksualnego, przekraczania granic, obłapiania, chamskich, słownych zaczepek, które być może jego prawicowi koledzy uznaliby za końskie zaloty.

Cytat 3

Zdarzało mu się macać ukradkiem kobiety, gdy jego partnerka na chwilę odwracała spojrzenie. Przy stole, w towarzystwie znajomych, pokazywać środkowy palec niedługo po tym, jak jedna z nas odmówiła mu seksu.

Cytat 4

Cytat usunięty, ponieważ zniknął z oskarżenia na łamach Codziennika. Więcej szczegółów tutaj.

Cytat 5

Szefowie w liberalnych gazetach, publicyści brylujący w telewizji. Biorą udział w Czarnych Protestach, mówią o prawach kobiet – jak więc możemy podejrzewać ich o skłonność do przemocy i mobbing? Pewnie dlatego potrafią pisać do nas w środku nocy: ,,Może pijaństwo i seks?” albo ,,Dobrze wyglądasz, ale postuluje więcej dekoltów’’.

Cytat 6

,,Rozumiem, że masz traumy, szanuję, że nie chcesz uprawiać ze mną seksu, to twoje prawo” – mówił mi ten sam redaktor dużej gazety, by następnie wymuszać niechciany kontakt fizyczny, mimo mojego wyraźnego oporu, w końcu doprowadzając mnie do płaczu. Wcześniej proponował awans, stawiał kieliszek za kieliszkiem, powtarzał jak wiele znaczy, jak może mi pomóc, zupełnie bezinteresownie, tylko dlatego, że mam potencjał, który trzeba rozwinąć. Przez jakiś czas było nawet miło. Propozycja awansu zniknęła w obliczu odmowy nawiązania romansu. Proszę o rozmowę, możliwość ,,oczyszczenia atmosfery”, w końcu pracujemy w jednym budynku. ,,A czy atmosfera jest zła?”. No skąd. Rozmowy nie będzie – chyba że nocna, zakończona śniadaniem. Na jakiś czas rezygnuję z pracy, czuję obrzydzenie i żal – do siebie.

Cytat 7

To też opowieść o przemocy i agresji fizycznej jako odpowiedź na odrzucenie – emocjonalne i seksualne. Przykro mi, że spotkało to kogoś jeszcze. Byliśmy partnerami, był bliską mi osobą. Przez dłuższy czas prosił mnie o rękę. Odmawiałam, nie byłam gotowa. W końcu pan redaktor był uprzejmy mi tę rękę rozwalić. Gdy ktoś roztrzaskuje ci szklane drzwi na ręce, kiedy widzisz tryskającą krew, a potem przez długi czas masz strupy i blizny, to choć te fizyczne powoli bledną, to doświadczenie przemocy i totalnej bezsilności pozostaje.

Cytat 8

Wstydźcie się. Nie liczy się wasza symboliczno-incydentalna obecność na manifie, podpisanie projektu ustawy liberalizującej prawo aborcyjne, publicystyczne zwalczanie ,,kultury gwałtu’’. Dopóki będziecie klepać nas po tyłkach, traktować z lekceważeniem, wykorzystywać, zmuszać do seksu, stosować przemoc, deprecjonować naszą realną pracę, to ten Nowy Wspaniały Świat, o który walczymy, pozostanie punktem na utopijnym horyzoncie.

Cytat 9

Jakubie Dymku, Michale Wybieralski. Nie chcemy takich „feministów”. Nie chcemy takiej lewicy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...