Szok na YouTubie. Paleontolodzy znaleźli żywą skamielinę księdza z poglądami sprzed 2500 lat

Fot. Youtube.com/Konrad Kruszewski
Niesamowite odkrycie polskich paleontologów. Znaleźli żywą skamielinę w postaci księdza doktora Pawła Murzińskiego. Jego wiek, datowany na ok. 2500 lat, naukowcy określili na podstawie poglądów duchownego.

– Ksiądz Murziński cytował Księgę Powtórzonego Prawa napisaną między ósmym a szóstym wiekiem p.n.e. : "Pamiętajcie, niech kobieta nie ubiera się w strój mężczyzny, a mężczyzna w strój kobiety" – opowiada prof. Jerzy Dziekan z Instytutu Paleontologii PAN. – Wtedy wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z naprawdę archaicznym okazem.
Do znaleziska doszło na polskim Youtube, gdy jeden z użytkowników serwisu zwrócił uwagę na dziwną treść opublikowanego kazania. Filmik nosił tytuł "Kobieta w spodniach jest obrzydliwością w oczach Pana", czym wzbudził podejrzenia anonimowego internauty.

Ten szybko zawiadomił Państwową Akademię Nauk. Nie wiedział jeszcze, że weźmie udział w przełomowym odkryciu.

– Kolega mi podesłał filmik, z księdzem, który mówił o tym, że kobieta nosząc krótką spódnicę lub obcisłe spodnie zachęca mężczyznę do grzechu cudzołóstwa – opowiada internauta. – Od razu pomyślałem, że to poglądy ze średniowiecza, czy coś, i warto, żeby ktoś się temu przyjrzał.

Kopalnego duchownego można będzie teraz oglądać w Muzeum Ewolucji. Zostanie on umieszczony w specjalnej gablocie, która nie będzie do niego dopuszczać rzeczywistości XXI wieku, żeby nie doznał szoku.

To jest ASZdziennik, ale poglądy księdza Murzińskiego naprawdę są archaiczne.
Trwa ładowanie komentarzy...