PILNE PRAWDZIWE PYTANIA Z REFERENDUM ANDRZEJA DUDY. 8 PEWNIAKÓW, KTÓRE POKAZUJĄ O CO MU CHODZI.

Szok w Łodzi po prezentacji projektu centrum miasta. Mieszkańcy nie wierzą, że Łódź może być tak ładna

Fot. 123rf.com / facebook.com/lodzpl
Nowa gra CD Projektu czy screeny z serialu sci-fi od Netflixa? Ponad 700 tys. mieszkańców Łodzi od rana próbuje ustalić, co przedstawiają grafiki zamieszczone na oficjalnej stronie miasta na Facebooku.

Nikt bowiem nie wierzy, że tak może wyglądać Nowe Centrum Łodzi.


– Miasto na zdjęciach jest przepiękne, więc nie bardzo wiem co to ma wspólnego z naszą Łodzią – zastanawia się Tadeusz, rodowity mieszkaniec miasta. – Ktoś się im chyba wbił na Fejsa i wrzucił foty z jakiegoś Sydney, żebyśmy zazdrościli czystości i porządku zagranicy.

Mieszkańcy miasta twierdzą, że na zdjęciach nie widać obdrapanych i zaniedbanych kamienic, ciemnych zaułków czy zdewastowanych przystanków autobusowych. Na próżno szukać tam także szpecących napisów na murach czy wszechogarniającej szarości.
– To pewnie jakieś makiety z filmówki? Czy wizualizacja fantazji Tuwima? – zgaduje jedna z 700 tys. osób. – Mogliby wymyśleć coś podobnego na stałe dla Łodzi, spacerowałabym – śmieje się.

Władze miasta od rana bezskutecznie próbują przekonać łodzian, że wizualizacje przedstawiają Rynek Kobro, i że w 2022 roku tak może wyglądać najważniejszy plac w centrum ich miasta. Nieoficjalnie wiadomo, że o pomoc poprosi przyjezdnych.

– Goście z całej Polski zobaczyli już projekty, zachwycili się i uwierzyli, że już niedługo tak wyglądać będzie Łódź – usłyszeliśmy w urzędzie miasta. – W końcu nie od dziś wiadomo, że nikt nie ocenia Łodzi gorzej od miejscowych.

To jest ASZdziennik. Projekt centrum Łodzi nie zostal zmyślony.
Trwa ładowanie komentarzy...